Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de geniş katılımlı iftar programı düzenlendi

Mardin Valisi ve Büyükşehir

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, iftarını Kızıltepe ilçesinde vatandaşlar ile birlikte açtı.

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerde düzenlenen toplu iftar programları kapsamında Kızıltepe ilçesinde geniş katılımlı iftar programı düzenlendi.

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediyesinin de destek verdiği iftar programı, bir düğün salonunda düzenlendi. Programa; Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, eşi hanımefendi Dr. Ayşe Cıdıroğlu, AK Parti Mardin 1. Sıra adayı Faruk Kılıç, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, kanaat önderleri, depremzedeler,  şehit ve gazi ve aileleri katıldı.

Vali Demirtaş ve Hanımefendi Beyhan Demirtaş, masaları gezerek iftar programına katılan misafirlerin Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ederek bir süre sohbet etti.

İftar öncesi Kur’an-ı Kerim tilaveti ve iftar duası ile başlayan programda bir konuşma yapan Vali Demirtaş, katılımcıları selamlayarak, “Ramazan’ın ilk gününden beri özellikle her gün Mardinli hemşerilerimizle, depremzede vatandaşlarımızla, şehit yakınları ve gazilerimizle birlikte geçirmekten büyük bir onur duyuyoruz.” dedi.

Vali Demirtaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Büyükşehir Belediyemizin himayelerinde, Kızıltepe Kaymakamlığı tarafından düzenlenen iftar programına hepiniz hoş geldiniz. Bugün sizlerle beraber olmaktan büyük bir onur duyduğumu, mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Malumunuz artık Ramazan’ın son günlerine doğru gelmiş bulunmaktayız. Büyükşehir Belediyesi olarak, Mardin Valiliği olarak her gün bir ilçede hatta bazı ilçelerde birden fazla defa iftar programları düzenledik. Özellikle de deprem bölgesinden ilimizde misafir ettiğimiz kardeşlerimiz ile birlikte iftar programları yaptık. Ramazanımızın çok bereketli geçtiğini düşünüyorum. Ancak bu Ramazan’ı buruk bir şekilde karşıladık. Malumunuz 11 ilimizde çok büyük bir deprem ile karşılaştık, sonra sel felaketleri ve bunun sonucunda kaybettiğimiz vatandaşlarımız oldu. Yaralı vatandaşlarımız var. Kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, yaralı vatandaşlarımıza Allah’tan şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Ancak şunu söylemem gerekiyor ki, deprem bölgesinde ilk günden itibaren orada bulunan birisi olarak söylüyorum. Devlet ve millet dayanışmasını orada çok güzel gördüm. Bir taraftan çadır kentler, bir taraftan konteyner kentler, bir taraftan da kalıcı konutların temelinin atıldığını görmek hakikaten devletimizin ne kadar güçlü olduğunu, milletimizin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha hissettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bunları gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. İnşallah cenabı Allah bu deprem gibi, sel gibi felaketlerden bizleri korusun diyorum. Hepinizin Kadir Gecesini tebrik ediyorum, hepinizin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum”

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu da Vali Demirtaş’ın Kızıltepe ilçesine de yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Okunan ezan ile birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi.

Hitbet güncel giriş.