Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Babacan Mardin’de konuştu

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Mardin’de iftar programında konuştu: “İnsanlara ulaşmak için her yolu deniyor, sokak sokak çalışıyoruz. 31 Mart’a kadar durmak yok”

DEVA Partisi Genel Başkanı

Seçim çalışmaları kapsamında Mardin’e gelen Babacan, partisinin bir restoranda düzenlediği iftar programına katıldı. Programda konuşan Babacan, yerel seçimlerin yaklaştığını, il il, ilçe ilçe, mahalle mahalle çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. İftar programına DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen ile katılan Ali Babacan, iftardan sonra kameraların karşına geçerek açıklamalarda bulundu.

‘YEREL SEÇİMLER İKTİDARA SARI KARTI GÖSTERMEK İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT’

Yerel seçimlerin iktidara bir uyarı niteliği taşıyacağını ileri süren Babacan, “Bu yerel seçimlerde belediye başkanlarımızı seçeceğiz. Ancak sandıktan çıkacak sonuç iktidara bir uyarı niteliği taşıyacak. Eğer belediye başkanından memnun değilsek ve özellikle hükümetten memnun değilsek bu yerel seçimler iktidara sarı kartı göstermek için önemli bir fırsattır. Sonra o kalabalık sofraları, buradaki gibi kalabalık sofraları tüm Türkiye’de oluşmasına başlayacak bir döneme de hep beraber önünü açmış olacağız.” dedi.

‘ALIN TERİYLE VE HELALİNDEN KAZANMAK’ KAVRAMLARI ARTIK UNUTULUYOR’

Ekonomik gidişatın sosyal sonuçlarının da olduğunu belirten Babacan, “Her türlü yasadışı kumar, fuhuş ve bahisler memlekette tavan yaptı. Gayri meşru olup olmadığına bakmaksızın hızla zengin olma, köşeyi dönme anlayışı yaygınlaştı. Helal nedir, haram nedir, hızla birbirine karışıyor. ‘Alın teriyle kazanmak’ ve ‘helalinden kazanmak’ kavramları artık unutuluyor. Toplumumuzun dokusu, bu kötü yönetim ve ekonomik sebeplerle çürüyor. Evet, son yıllarda Erdoğan’ın ülkeyi sürüklediği tablo bu.” diye konuştu.

‘ASLA UMUDUMUZU KAYBETMEYECEĞİZ’

Tüm bunlara şahit olduklarını ve umutsuz da olmadığını kaydeden Babacan, şöyle konuştu: ” Bu büyük ve güzel ülkemiz için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Sofralarımız büyüsün, bereketli günlerine kavuşsun diye il il, ilçe ilçe, mahalle mahalle çalışacağız. İnşallah, bu günleri hep birlikte, dayanışma içinde, çözüm üreterek, siyaset üreterek, çalışarak atlatacağız. Çocuklarımıza zengin ve özgür bir Türkiye bırakacağız.”

Programda, DEVA Partisi Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulkadir Kerimoğlu da bir konuşma yaptı.