Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Abdulkerim Adam, 30 yıldır siyaset yürüttüğü partisi aleyhine zehir zemberek açıklama yaptı

Mardin’de, 30 yıldır içinde

Mardin’de, 30 yıldır içinde siyaset yürüttüğü DEM Partisinden Artuklu belediye başkanı olmak için yaptığı başvuru dosyası reddedilen eski belediye başkanı Abdulkerim Adam, basın açıklaması yaptı.

Eski Yalım Belediye Başkanlığını yapan Abdulkerim Adam, DEM Parti’den Artuklu Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu, ancak dosyası kabul edilmedi. Bunun üzerine basın toplantısı düzenleyen Adam, “Aday belirlemede baz alınacak ön seçimin bu yaklaşımlardan ve açıklamalardan sonra güvenirliği kaldı mı?” diye sordu.

Adam, “Bu şehre ve bu şehrin güzel insanlarına nasıl daha güzel hizmet edebiliriz, daha güzel bir Mardin’i el birliğiyle nasıl inşa edebiliriz diye projelerimi hazırlarken Mardin DEM Parti Seçim Komisyonu dosyamı kabul etmediklerini belirtip, dosyayı şahsıma geri iade ettiler. Yasal hiçbir gerekçe gösterilmeden yapılan bu anti demokratik uygulamayı öncelikle tasvip etmediğimi belirtmek istiyorum. Adaylık başvuruları devam ederken hakkımda çıkacak yalan haber ve iftiraların önüne geçmek için siz değerli basın mensupları aracılığıyla bu durumu bize umut bağlayan değerli halkımızla paylaşmak istedim. Yapılan bu haksızlığa karşı sessiz kalmayacağımı da ayrıca belirtmek istiyorum.” dedi.

Yalım Belediye Başkanlığının döneminde yaptığı hizmetlerin göz önü olduğunu belirten Adam, “Ben, öncesinde yaptığım ve bundan sonra yapacağım tüm çalışmaların arkasında her zaman dik durdum, durmaya da devam edeceğim. Şu ana kadar yaptığım tüm hizmetler için Mardin halklarına hesap vermeye her daim hazırım. Şeffaf Belediyecilik şiarıyla çıktığımız bu kutlu yolda, daha yolun başında önümüz kesilmeye çalışıldı. Başvuru sürecimizden itibaren toplumun A’dan Z’ye tüm kesimlerinden aldığımız destek telefonları olsun, sosyal mecralarda yapılan olumlu yorumlar olsun bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Halkın hizmet eden Belediye Başkanı özlemine, bu süreçte bana verdikleri samimi destekle bir kez daha şahit oldum. Ve yetki verildiği sürece bu güzel şehrin ve güzel insanlarının her daim hizmetkârı olacağım.” diye konuştu.

Mardin DEM Parti yetkililerine seslenen Adam, şöyle konuştu: “Hiçbir yasal gerekçeniz olmadan dosyamı iade etmenizin sebebi neydi? Mardin halklarının bana verdiği bu destek kimlerin hesaplarını bozdu? Ön seçim öncesinde güçlü aday profili çizdiğim için mi adaylığımın önü kesilmeye çalışıldı? Daha önce söz verilmiş adaylar mı vardı da güçlü rakip istenmedi? Adaylar ön seçimle belirlenecek diye açıklama yapanlar şimdi neler değişti de bu kadar başvuru alındıktan sonra Mardin Büyükşehir Belediyesi için de adayımız kadın olacak diye açıklama yaptılar? Aday belirlemede baz alınacak ön seçimin bu yaklaşımlardan ve açıklamalardan sonra güvenirliği kaldı mı sizce?”