Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yıpranan malzemeleri dikerek hazırlandılar, Türkiye şampiyonu oldular

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde eğitim

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde eğitim veren Spor Lisesi bünyesinde kurulan Beyzbol Takımı, zor şartlarda katıldıkları Okullar arası Beyzbol Gençler Türkiye Şampiyonasında birinci gelerek şampiyon oldular. Takımın antrenörü Metin Demir, “Bu şampiyonluk çok zor şartlarda geldi. Beyzbol malzemelerini Amerika’dan istedik. Malzemelerimiz eskidi, yıprandı, kendi imkânlarımızla bunları dikerek çalışmalarımızı yaptık.” dedi.

Mardin’de düzenlenen Okullar arası Beyzbol gençler Türkiye şampiyonasında Kızıltepe Spor Lisesi Beyzbol takımı finalde rakibini yenerek Türkiye Şampiyonu olmuştu. Şampiyon sporculara şampiyonluk primlerini Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş, Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Büyük ve okul müdürü Mesut Kılıç verdi.

‘BU ŞAMPİYONLUK ÇOK ZOR ŞARTLARDA GELDİ’

Şampiyonluğa giden yolda çok zor şartlarda gurur verici bir başarı elde ettiklerini vurgulayan takım antrenörü Metin Demir, başarı hikayesini anlattı.  2019 yılında takımı kurduklarını ve 4 yıl sonra üzerine katarak şampiyonluğu elde ettiklerini söyledi.

Demir, “İlk başta öğrencilerimizi beyzbola yönlendirmekte zorluk çektik. Mardin’de ilk defa bu spor lisemizde yapıldı. İlk olarak Türkiye üçüncülüğünü elde ettik. Şimdi de Türkiye şampiyonu olduk. Çok mutluyuz. Bu şampiyonluk çok zor şartlarda geldi. Beyzbol malzemelerini Amerika’dan istedik. Malzemelerimiz eskidi, yıprandı, kendi imkânlarımızla bunları dikerek çalışmalarımızı yaptık. Şampiyonada okul müdürümüz Mesut Kılıç Kızıltepe Kaymakamımız Fatih Cıdıroğlu ile irtibata geçerek malzemelerimizi tedarik etti. Yoksa bu maça çıkamazdık.” dedi.

‘HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR’

Şampiyonları ve hocalarını tebrik eden Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş de hiçbir başarının tesadüf olmadığını söyledi. Gümüş, “Bu takımımız geçtiğimiz yıl Samsun’da oynana müsabakalarda Türkiye üçüncüsü oldu. Bu sene üzerine biraz daha koyarak Mardin’de oynanan şampiyonada birinci gelerek Türkiye şampiyonu oldu. Kızıltepe Spor Lisemiz birçok takım ve milli takımın alt yapısına sporcu hazırlıyor. Bu ilçemiz adına onur verici bir durum.” diye konuştu.

‘BAŞARI ÇOCUKLARA İYİ BİR AHLAK VERMEK’

Okul Müdürü Mesut Kılıç ise “Bu başarı aslında 5 yıllık bir proje. Samsun’da geçen sene üçüncü olduk. Bu sene birinci gelerek şampiyon olduk. Bu tesadüf değildir. Bunun 5 yıllık bir emeği var. 4 yıl sonra bir başarı geldi. En önemli başarı çocuklara iyi bir ahlak vermek var. Şampiyon olmak bunun kadar anlamlı değil.” şeklinde konuştu.

 

Kavbet güncel giriş.