Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vejdi Kahraman kalabalık bir grupla başvuru yaptı

AK Parti’nin Mardin’den 2014

AK Parti’nin Mardin’den 2014 ve 2019 yıllarında Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterdiği Mehmet Vejdi Kahraman, Mardin’den bağımsız milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Siyasi partiler 14 Mayıs seçimleri için listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim ederken, AK Parti’nin Mardin’den 2014 ve 2019 yıllarında Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterdiği Mehmet Vejdi Kahraman, Mardin’den bağımsız milletvekili aday adaylığını açıkladı. Kahraman, Mardin Adliyesi önünde yüzlerce kişinin katılımıyla yaptığı açıklamada adaylığını duyurdu.

Kahraman, açıklamasında kendisinin hiçbir partiden aday olmadığını belirterek, sadece Mardin halkının adayı olduğunu savundu.

 

Kahraman’ın açıklamasına Mardin’de yıllardır AK Parti içinde yer alan ve AK Parti’nin önde gelen isimlerinin katılması dikkat çekti.

Özgeçmiş

Mehmet Vejdi Kahraman, 1962’de Mardin’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mardin’de tamamladı. Tarım, inşaat ve sanayi alanındaki ticari faaliyetlerini sürdüren Mehmet Vejdi Kahraman, bölgesinin bilimsel ve teknik yeniliklerle tanışmasına önayak olarak birçok firmada yöneticilik yaptı. Otuz yıldan beri iş hayatının yanında birçok sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.

Mardin’de mesleki oda ve birliklerde aktif olarak çalıştı. 2011’de Mardin Ak Parti milletvekili aday adayı ve 2014 yerel seçimlerde Mardin AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Mehmet Vejdi Kahraman evli ve 5 çocuk babasıdır.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayıdır.

Mavibet güncel giriş.