Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SMA’lı Ali, Dubai yolcusu

Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşayan SMA hastası Ali Akyüz (4), tedavisi için başlatılan bağış kampanyası sayesinde tedavi parasını tamamladı. Ali, ileriki günlerde tedavisi için Dubai’ye gidecek.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde yaşayan

Henüz 35 günlükken yapılan tetkiklerde SMA Tip 1 teşhisi konulan ve yurtdışında tedavisinin yapılabilmesi için yaklaşık 2 milyon dolara ihtiyaç duyan bebek Ali Akyüz için Mardin Valiliği onaylı yardım kampanyası başlatılmıştı. Yardımın toplanması için büyük çaba harcayan Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel, Ali Bebek için başlatılan kampanyanın yüzde 100’e ulaştığını açıkladı.

Nusaybin içinde ve dışında dolaştıkları tüm dostlara teşekkür eden Başkan Özel, kampanyaya sadece Türkiye’den değil Avrupa’dan da yardımsever insanların sessiz kalmadığını kaydetti.

Ali Bebek için artık tedavi vakti diyen Başkan Özel, “SMA Hastası Bebeğimiz Ali AKYÜZ Tedavi Masraflarını Karşılamak İçin Başlattığımız Yardım Kampanyası Tamamlandı. En Kısa Sürede Tedavisine Başlanacaktır. Bu Süreç İçerisinde Yardımlarını Esirgemeyen Herkese Çok Teşekkür Ederiz. İnşallah Ali Bebeğimiz En Kısa Sürede Sağlıklı Bir Şekilde Aramızda Olacaktır.” dedi.

Maddi desteklerin yanında sosyal medya platformlarında Ali Bebeği paylaşarak destek olan insanların da olduğunu hatırlatan Özel, Türkiye’de ne kadar SMA hastası varsa hepsine yardımcı olmaya çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Anne Saliha Akyüz de kampanyaya destek veren yardımseverlere teşekkür ederek, Ali Bebek ile önümüzdeki hafta tedavi için Dubai’ye gideceklerini belirtti.