Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ŞEHİT KABİRLERİNDE DÜZENLEME YAPILDI  

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun’un talimat ile Mardin’in 10 ilçesinde bulunan şehitliklerde ve şehit kabirlerinde mezar yapımı, bakım, onarım, temizlik ve çiçeklendirme çalışmalarını yapıldı. Şehit aileleri, duygularını dile getirerek, ‘‘Devletimiz bize baba şefkati ile yaklaştı” dediler.

Mardin Valisi ve Büyükşehir

Mardin Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Merkezi ile Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, terörle mücadele başta olmak üzere vatanın birliği ve bütünlüğü için gözünü kırpmadan şehadete eren şehitleri unutmayarak, hatıralarını gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda YİKOP tarafından yapılan şehit kabirlerinin temiz ve bakımlı kalması için Büyükşehir Belediyesi tarafından bayrak dikimi, bakım, onarım ve çiçeklendirme çalışmaları yapılıyor.

Şehit yakınlarını unutmayan görevliler, düzenli bir şekilde şehir genelinde ziyaretlerde bulunuyor. Şehit yakınları ve gaziler ziyaret edilerek ihtiyaç ve talepleri dinlenerek ilgili birimlere iletiliyor.

‘EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM’

17 Ağustos 1999 yılında Gölcük merkezli yaşanan depremde görev yaptığı Gölcük Donanma Komutanlığında şehit düşen Umran Bozdağ’ın Artuklu ilçesi Kumlu Mahallesinde kardeşi Abdulbasit Bozdağ, ‘‘Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun’a teşekkür ediyorum. Şehidimizin kabrinin tadilatı için kendisi çok ilgilendi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

13 Eylül 1993 yılında terörle mücadelede şehit düşen Güvenlik Korucusu Mehmet Emin Emen ve 13 Eylül 2019 yılında şehit düşen oğlu Güvenlik Korucusu Abdullatif Emen’in Ömerli ilçesi Kayaüstü Mahallesinde bulunan mezarlıklarının bakımı ve çevre düzenlemeleri yapıldı.

‘VALİMİZ DÜZENLİ OLARAK BİZLERİ ZİYARET EDİYOR’

Şehit Güvenlik Korucusu Abdullatif Emen’in oğlu Mehmet Emin Emen, yapılan çalışmalardan memnun olduklarını dile getirerek, ‘‘Valimiz Tuncay Akkoyun düzenli olarak bizleri ziyaret ediyor. Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizden gelen ekipler Şehitliğimiz kontrol ederek şanlı bayrağımızı diktiler, mezarlıkta bakımı ve çevre düzenlemesi gerçekleştirdiler. Bizi yalnız bırakmadıkları için Mardin Valimize ve tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

‘‘DEVLET BİZE BABA ŞEFKATİ İLE YAKLAŞTI’’

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Cebrail Dündar’ın Kızıltepe ilçesine bağlı Arıklı Mahallesi Boyunlu mezrasında ikamet eden babası Yusuf Dündar, ‘‘Şehadet haberini ilk duyduğumuzdan itibaren bugüne kadar Valimiz Tuncay Akkoyun, devletimizin tüm kurumları ve bizi yalnız bırakmadı. Bize sahip çıktılar. Gereken her şeyi fazlası ile yaptılar. Yapılanları prosedür gereği değil gönülden baba şefkati ile bize yaklaştı.’’ dedi.

Yapılanlar hakkında bilgi veren Dündar, şöyle devam etti: ‘‘Valimizin talimatıyla mezarlığımızın etrafındaki duvarı yaptılar. Mezarlığın içerisinde bulunan taziye evimizin tüm eksikleri tamamlandı. Devlet bizi yalnız bırakmadı, büyüklerimiz bizleri arayıp soruyorlar, bir eksiğimiz var mı yok mu? diye. Hepsinden Allah razı olsun.’’

‘‘DEVLETİN VARLIĞINI HER ZAMAN ŞEHİT AİLELERİMİZ VE GAZİLERİMİZE HİSSETTİRDİ’’

Mardin 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazi ve Terör Mağdurları Derneği Başkanı Hatice Turan Kandemir, Şehit kabirleri ile ilgili yapılan bu çalışmadan dolayı Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Tuncay Akkoyun’a teşekkür etti.

Kandemir şöyle konuştu: ‘‘Sayın Valimiz göreve başladığında ilk olarak bir şehit ailesi ve bir gazimizi ziyaret ettikten sonra makamına geçti. Buradan sayın Valimizin şehitlerimize, gazilerimize ve değerlerimize ne kadar değer verdiğinin mesajını aldık. Şehit aileleri ve gazilerimizi her zaman ön planda tuttu. Çoğu şehit ailemizin en büyük talebi de şehit mezarlıklarının bakımıydı. Sayın Valimizin ilk yaptığı icraatlardan bir tanesi bu oldu. Bu çalışmayı kısa bir sürede tamamlaması hem bizi hem şehit ailelerimizi çok mutlu etti. Mardin Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Tuncay Akkoyun’a şehit aileleri ve gaziler için özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Devletin varlığını her zaman şehit ailelerimiz ve gazilerimize hissettirdiği için müteşekkiriz.”