Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rektör Özcoşar’ın Kurban Bayramı mesajı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, 28 Haziran Çarşamba günü başlayacak ve 4 gün sürecek olan Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Bayramlarımızın geleneksel değerlerimizin nesilden nesile aktarıldığı özel günler olduğunu belirten Rektör Özcoşar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kardeşlik ikliminin en çok hissedildiği, selamlaşma ve ziyaretleşme davranışlarının içtenlikle yerine getirildiği, insanları birbirine yakınlaştıran değerli günlerdir bayramlarımız. Bayramlarımız, geleneksel değerlerimizi nesilden nesile aktaran özel günlerdir aynı zamanda. Bayram iklimi, aile bağlarımızı güçlendirir, toplumsal ilişkilerimizi canlı tutar, bizi birbirimize yakınlaştırır. Bu güzel günlerde, çocuklar doyasıya mutlu olur, ziyaretlerle büyüklerin yüzleri güler, yakınlar daha da yakınlaşır. Bayramları taşıdığı manevi ve kültürel iklime uygun olarak karşılamalı, yaşamalı ve bütün yakınlarımıza bayramların bu yönünü yaşatmalıyız. Karşıladığımız Kurban Bayramı dünyada yaşanan savaş, göç, hastalık, yokluk ve yoksullukların sona ermesine vesile olsun.”

6 Şubat tarihinde bölgemizde yaşanan ve bütün ülkemizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası ikinci bayramı yaşayacakları ifade eden Rektör Özcoşar, karşılamakta olduğumuz Kurban Bayramı, yaşadığımız depremler nedeniyle deprem acısı yaşayan ülkemize ve yaşanan bu acıyı yürekten hisseden milletimize yaşama sevinci getirmesi dileklerinde bulunarak depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle andı ve yakınlarına tekraren metanet diledi.

Özcoşar, MAÜ öğrencilerinin ve ailelerinin, akademik ve idari alanda çalışan tüm mesai arkadaşlarının ve ailelerinin, şehrimiz Mardin’in, ülkemizin ve bütün İslam dünyasının Kurban bayramını tebrik ederek mesajını sonlandırdı.