Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pedallar ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ için çevrildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, Türkiye

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) koordinasyonu ile düzenlenen ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ kapsamında ‘Başaklar Diyarı Bisiklet Turu’ etkinliği düzenlendi.

Yaya ve bisikletli ulaşıma teşvik etmek ve bu alanda farkındalık oluşturmak için her yıl 16-22 Eylül’de kutlanan ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’nın bu yılki sloganı  ‘Şehrini Keşfet, Gelecek Enerjini Koru’ oldu. Hafta dolayısıyla Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kaymakamlık öncülüğünde ‘Başaklar Diyarı Bisiklet Turu’ düzenlendi.

İlçe merkezinde yaklaşık 2 kilometrelik bir parkurda gerçekleşen bisiklet turu, Halı Caddesinden başlayıp sırasıyla Adnan Menderes Caddesi, Otogar Meydanı ve son olarak Eski Hastane Caddesi’nden dönüş alınıp, tekrar start yerine geri dönülmesiyle son buldu.

Kaymakam Abdullah Şahin’in de katılım sağladığı etkinliğe, daire amirleri,  ilçe protokolü ve öğrencilerimiz ve vatandaşlar katıldı. Turun sonunda Kaymakam Şahin, vatandaşlara katılım belgelerini takdim ederek, kask ve dizlik hediye etti.

Burada açıklamalarda bulunan Kaymakam Şahin, ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ kapsamında ‘Başaklar Diyarı Bisiklet Turu’ etkinliğinin düzenlendiğini ve bu etkinliğin daha temiz bir çevre için öncü olmasını temenni etti.

Kaymakam Şahin, “Bizim amacımız, bundan sonra daha temiz bir çevre ve bisiklet kullanımı yaygınlaştırmaktır. Ben ilçemizdeki büyüklerimize, gençlerimize bisiklet kullanımını tavsiye ediyorum. İlçemiz de bisiklet kullanımına uygundur. Gençlerimiz arasında bisiklet kullanımı çok yaygın, inşallah bu daha da yaygınlaşır. Bu tür etkinliklere destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.