Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ortaokul öğrencilerinden depremzedelere bayram hediyesi

Mardin’de, Hacı Suphiye Bölünmez

Mardin’de, Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, kentte bulunan 100’ü depremzede aile olmak üzere ihtiyaç sahibi 200 aileye bayram şekeri dağıttı. Öğrenciler, ayrıca 109 depremzede, yetim ve yardıma muhtaç çocuğun giyim ve ayakkabı ihtiyacını da giderdi.

Mardin’in Artuklu ilçesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim hizmeti veren Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, yıl boyunca yaptıkları insani yardım çalışmaları göz dolduruyor.

Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu tarafından Değerler Kulübü projesi kapsamında “Çocuklar Sevindikçe Dünya Güzelleşiyor” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplamda 109 yardıma muhtaç çocuk giydirildi.

Öğrenciler, KYK Kız Yurdu’nda misafir edilen 100 depremzede olmak üzere 200 aileye de bayram şekeri, lokum ve kolonya dağıttı.

Yıl boyunca depremzede, yetim ve yardıma muhtaç çocuğun giyim ve ayakkabı ihtiyacı hedefiyle çalışmalarını yürüten kulüp daha önce birçok ihtiyaç sahibine gıda ve giyim yardımında bulunmuştu.

Okul Müdürü Şehmuz Demir, Kulüp Danışmanı Kadriye Ağalday, Proje Koordinatörü Fatih Akman ve öğrenciler tarafından yürütülen proje kapsamında bu güne kadar birçok başarılı çalışmaya imza atarak, muhtaç durumda olan çocuklara derman oldu.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Suphiye Bölünmez Ortaokulu Müdürü Şeyhmus Demir, bu yılda çalışmalarını başarıyla tamamladıklarını belirterek yüzlerce depremzede, yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa ulaşarak dertlerine derman olduklarını söyledi.

Proje Koordinatörü Fatih Akman ise ‘Değerler Kulübü’ olarak her sene olduğu gibi bu sene de yine yardımlarınızı aralıksız devam ettirdik. ‘Çocuklar Sevindikçe Dünya Güzelleşiyor’ kampanyasıyla ihtiyaç sahiplerine yardımlarda bulunduk. Bu çalışmalar manen ve madden hem depremzede hem de ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanında yer almamızın sembolüdür. Asıl eğitimin olmazsa olmaz bir yönünün bu olması gerektiği şiarıyla ‘insanlık için değer’, ‘gelecek için değer’, ‘eğitim için değer’ sloganlarıyla bu çalışmalara önem veriyor, topyekûn öğrenci ve öğretmenlerimizle bu çalışmalarda yer alıyoruz. İhtiyaç sahipleri ile bağışçılarımız arasında köprü olmaya çalıştık. Bu süreçte emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” dedi.

Şeker dağıtan çocuklar da böyle güzel bir çalışmada yer aldığı için mutlu olduğunu dile getirdi.