Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğrenciler lösemiye dikkat çekti

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde ilkokul

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde ilkokul öğrencileri, ‘Lösemili Çocuklar Haftası’nda yürüyüş yaparak, lösemili çocukların yaşadıkları zorluklara dikkat çektiler.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısı ile Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki TOKİ İlkokulu bahçesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Okuldaki tüm sınıflarda ‘Hepimiz Birimiz’ şarkısını seslendiren öğrenciler, LÖSEV’in simgesi turuncu renk giysiler giyerek, okul bahçesinde ‘LÖSEV’ yazısı oluşturdular.

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş, okul müdürü Aydın Bahçıvancı ile öğretmen ve öğrencilerle birlikte Kızıltepe TOKİ İlkokulu’nun bahçesine lösemili çocuklar anısına fidan ektiler.

Lösemi hastalığına yakalanıp tedavilerinin ardından iyileşen LÖSEV gönüllüsü gençlere moral veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş, onlarla bir süre sohbet etti.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Gümüş, “Lösemili Çocuk Dostu Okulumuz, lösemili kardeşlerinin sevgi, iyilik ve umut dolu mücadelelerinde her zaman yanında olduklarını gösterdiler. Katkılarından dolayı lösemi gönüllülerine, öğretmenlerine, öğrenci ve yöneticilere çok teşekkür ediyorum.” dedi.