Son Dakika Haberler

Öğrenciler lösemiye dikkat çekti

Öğrenciler lösemiye dikkat çekti
Okunma : 13 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde ilkokul öğrencileri, ‘Lösemili Çocuklar Haftası’nda yürüyüş yaparak, lösemili çocukların yaşadıkları zorluklara dikkat çektiler.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısı ile Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki TOKİ İlkokulu bahçesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Okuldaki tüm sınıflarda ‘Hepimiz Birimiz’ şarkısını seslendiren öğrenciler, LÖSEV’in simgesi turuncu renk giysiler giyerek, okul bahçesinde ‘LÖSEV’ yazısı oluşturdular.

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş, okul müdürü Aydın Bahçıvancı ile öğretmen ve öğrencilerle birlikte Kızıltepe TOKİ İlkokulu’nun bahçesine lösemili çocuklar anısına fidan ektiler.

Lösemi hastalığına yakalanıp tedavilerinin ardından iyileşen LÖSEV gönüllüsü gençlere moral veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Gümüş, onlarla bir süre sohbet etti.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Gümüş, “Lösemili Çocuk Dostu Okulumuz, lösemili kardeşlerinin sevgi, iyilik ve umut dolu mücadelelerinde her zaman yanında olduklarını gösterdiler. Katkılarından dolayı lösemi gönüllülerine, öğretmenlerine, öğrenci ve yöneticilere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kuzey amerika ülkesi meksika’yı alt üst eden ovidio guzman lopez’in abd’ye teslim süreci tamamlandı. вижение. ۸۶ درصد پول چایکاران پرداخت شد مجله خبری کشاورزی.