Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MTDF Başkanı Öter’den Ramazan Bayramı mesajı

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter,  Ramazan Bayramı dolayıyla mesaj yayımladı.

MTDF Başkanı Öter, mesajında şunları söyledi: “Mübarek Ramazan Bayramı’na rabbim bir kez daha bizi kavuşturdu, sonsuz şükürler olsun. Bu mübarek Ramazan Ayı’nda tutmuş olduğunuz oruçlar ve diğer ibadetlerinizi Rabbim dergâhında kabul eylesin İnşallah. 11 ilimizde meydana gelen büyük deprem nedeniyle bayramı ülke olarak, buruk bir şekilde karşılıyoruz. Hayatlarını Deprem dolayıyla kaybeden insanlarımıza, kardeşlerimize, yurttaşlarımıza Yüce Rabbimden gani, gani rahmet diliyoruz. Mekânları Cennet olur İnşallah… Depremde yaralananlara acil şifalar diliyorum. Depremzedelerimize de Rabbim onlara sabır versin. Metanet versin İnşallah Onlara da bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Onlar her ne kadar bedenleri ile  malları ile enkaz altında kalmış olsalar da ülke olarak bizim de yüreğimiz onlarla birlikte kalmıştır.

Bayramın özü, birleştirici, bütünleştirici, barıştırıcı, kucaklaştırıcı olmaktır. Küskünler, kırgınlar bu bayramda barışmaları gerekiyor. Bayramın özü budur çünkü… Biz bunun için bayramı bir fırsat olarak bilmeli ve çok iyi değerlendirmeliyiz. Ülkemizde durumu çok düşük olan insan var, Özellikle yaşanan pandemiden sonra Dünyada bir yoksulluk, küresel kapitalizmin planlı olarak getirmiş olduğu bir enflasyon furyası var. Bundan en çok etkilenen ülkelerin başında geliyoruz. Bu nedenle de Darda olan tüm vatandaşlara yardım etmeyi unutmamalıyız.

Rahmetin, bereketin ve şefaatin müjdelendiği, manevi duyguların en üst seviyede hissedildiği mübarek bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, huzur içinde bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar,  insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların unutulduğu, sevgi ve saygının arttığı, herkesin birbirine hoşgörüyle baktığı en güzel zamanlardır. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, dargınlık ve küskünlüklerimizi unutarak, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlamalı, özellikle kritik süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde birbirimize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm hemşerilerimizin mübarek Ramazan Bayramını kutlar, Bayramın şehrimize, ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa, sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini dilerim.”