Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mezuniyet kepleri Filistin için havaya fırlatıldı

Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencileri, 2023-2024 akademik ders yılı mezuniyet töreninde keplerini özgür Filistin dilekleriyle havaya fırlattı.

Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencileri,

Üniversite bünyesinde Mardin büyükşehir merkez ve ilçelerde bulunan bütün fakülte, yüksekokul ve bölümlerde mezuniyet etkinlikleri düzenleniyor. İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü işgal ve öldürülen on binlerce insanın anısına bu yıl mezuniyet etkinlikleri müziksiz ve sade törenlerle gerçekleştiriliyor.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı organizasyonunda Rektörlük AKM’de düzenlenen mezuniyet etkinliklerine Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, üniversite yönetimi, hocalar, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Bölümlerini dereceyle bitiren öğrencilere plaket ve belgelerin verildiği etkinliklerde mezun olan öğrenciler hocalarının elinden diplomalarını aldı.

Mezuniyet etkinlerinde İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü katliamda yıkılan üniversiteleri ve öldürülen öğrencileri unutmayan öğrenciler, yaşanan insanlık dramının bitmesi dileğiyle diploma aldılar. Üniversiteyi başarıyla bitirip mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, keplerini özgür Filistin için havaya fırlatıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar da mezuniyet etkinliklerine katılarak öğrencilerin ve ailelerinin mezuniyet sevincini paylaştı.