Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Metruk binaların yıkımı sürüyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde metruk

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde metruk binaların yıkım çalışması sürüyor.

Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediyesi ile İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen metruk binaların yıkımı devam ediyor.

Vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan metruk binalar ve enkazlarının, başta uyuşturucu olmak üzere, zararlı maddelerin kullanımı gibi amaçlarla kullanılmasının önüne geçiliyor

Emniyet ve belediye ekipleri tarafından Salahaddin Eyyubi, Mezopotamya ve Atatürk mahallelerinde metruk durumda olduğu tespit edilen çok sayıda bina yıkıldı. Yıkımı gerçekleştiren ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Hüseyin Çam

Çalışmayı yakından takip eden Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, “Vatandaşlarımıza can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden metruk yapıları tespit edip yıkım işlemlerini gerçekleştireceğiz. Bunun için oluşturduğumuz komisyon çalışmalarını titizlikle sürdürecektir.” dedi.

Vatandaşlar da metruk binaların yıkılmasından oldukça memnun. Çocuklarının ve kendi can güvenliğinden korkan vatandaşlar, metruk yapıların bir bir yıkılmaya başlamasıyla rahat bir nefes almaya başladı.

Yıkılan metruk yapılarının yanı sıra sahibine ulaşılamayan ve tebligat yapılamayan yapılar için Kızıltepe Belediyesi web sitesinde 30 gün süreli askı ilanı verildi. Askı ilanı sona eren yapıların 3194 sayılı İmar Kanununun 39. maddesi gereği yıkım işlemi yapılacaktır.