Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de yeni yılın ilk bebeği: Muhammed Hüseyin

Mardin’de İbrahim ve Havva

Mardin’de İbrahim ve Havva Çalka çiftinin yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya ‘Muhammed Hüseyin’ bebek, aileye büyük mutluluk yaşattı.

Mardin’de 2024 yılının ilk bebeği Kızıltepe Devlet Hastanesinde 00.09’da dünyaya geldi. Artuklu ilçesine bağlı Gökçe Mahallesi’nde ikamet eden Havva ve İbrahim çiftinin 5’inci çocuğu olan ve 4 kızdan sonra dünyaya gelen bebeği Muhammed Hüseyin ismi verildi. 3 kilo 080 gram ağırlığında dünyaya gelen Muhammed Hüseyin bebeğin annesi Havva Çalka, “İlk erkek çocuğum, 4 kızım var. Çok mutlu ve heyecanlıyım. Muhammed Hüseyin ismini koyduk. Herkese iyi yıllar diliyorum.” dedi.

Baba İbrahim Çalka ise yeni yılın kendilerine uğurlu geldiğini söyledi. Çalka, “Hem bebek hem de eşim şu an çok sağlıklıdırlar. Önemli olan da sağlıktır. Kız-erkek fark etmiyor benim için. Herkesin yeni yılını kutluyorum.” diye konuştu.

Kızıltepe Devlet Hastanesi Şef Doktoru Hacı Eraslan ise şunları söyledi: “2024 yılının ilk bebeği 00.09’da dünyaya geldi. Muhammed Hüseyin bebek, 3 kilo 80 gramlık nur topu gibi bir erkek çocuğumuz oldu. Allah, analı-babalı büyütsün, uzun ömürler versin. Sağlık durumları çok iyi, bebeğin emmesi gayet güzel, çok sağlıklıdır.”