Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de sağanak yağış, yollar göle döndü

Mardin’de iftara doğru etkili

Mardin’de iftara doğru etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde yollar göle döndü, sürücüler zor anlar yaşadı.

Mardin’de etkili olan kuvvetli yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle birçok cadde ve sokak suyla doldu, araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Kızıltepe’de, eski Hastane Caddesi ve Şanlıurfa Caddesi başta olmak üzere birçok ana caddelerde su birikintisi oluştu, biriken yağmur sularının zeminde bulunan bazı işyerlerini de etkilediği görüldü. Vatandaş, her yağmur ardından yolların göle döndüğünü söyleyerek yetkilerinin bu duruma çözüm bulmasını istedi.

Vatandaşlardan Hamit Şahin, “Kızıltepe’de her yağmur yağdığında, 5-10 dakika içinde yollar göle dönüyor. Görüyorsunuz işte Kızıltepe hali böyle. Kimse yoldan geçemiyor. Yarın öbür gün Allah göstermesin Urfa gibi bir yağmur yağsa biz ne yaparız, daha beter olacağız. İnsanlar ölsün mü? Öldükten sonra mı bunlar yapılacak? Ne gerek var, önceden yapılsın işte. Yetkilerden rica ediyoruz, buna bir çözüm bulsunlar.” dedi.