Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de “İyilik Buluşması” konferansı

Mardin İl Müftülüğünde, Diyanet

Mardin İl Müftülüğünde, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen’in katılımıyla “İyilik Buluşması” konferansı düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca hizmetlerin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi, merkez ve taşra teşkilatı arasındaki iletişimin güçlendirilmesi, amacıyla gerçekleştirilen buluşmaya Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen ve Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Zekat Hizmetleri Daire Başkanı Turgut Erhan konuşmacı olarak katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, selamlama konuşmasında; “Bizler insanları Allah’ın rahmetiyle buluşturmak için var gücümüzle gayret göstereceğiz. Minberlerde, mihraplarda Dinimizi temsil eden, Kur’an Kursların da bu Milletin çocuklarına, hanımlarına Allah’ın kelamını öğretip, onlara rehberlik eden Hoca hanımlara ‘İyilik Buluşması’ konferansımızda bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Doç. Dr. İşliyen ise “Dünyevileşmenin bizleri çarklarının arasına alıp ufalayıp öğütmesine izin verirsek, nefsimizle, şeytanla, hırsımızla, hasedimizle, tamahkârlığımızla, gurur, kibir ve de riyakârlık gibi kalbimizi ifsat eden hastalıklarla mücadele etme gücünü kendimizde bulamayacağız. Toplumumuza doğruyu, iyiliği ve hakkı söyleyecek bununla da yetinmeyip yaşayarak gösterecek bireyler lazım. Bu bireyler toplumu aydınlatma görevini kendisine dert edinen sizler ve bizler olmalıyız” dedi.

Konferansa il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, STK temsilcileri, dernek yöneticileri, din görevlileri, kanaat önderleri, Kur’an Kursu hocaları ve müftülük personeli iştirak ettiler.