Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de “İnovasyon” fuarı

Mardin’in Artuklu ilçesinde Hacı

Mardin’in Artuklu ilçesinde Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, sene başından beri hazırladıkları projelerini okul bahçesinde kurulan “İnovasyon” fuarında sergilediler.

Mardin’de yürüttükleri insanı yardım çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, bu kez bilişim teknolojileri alanında boy gösterdiler. Okul öğrencileri, sene başından beri TÜBİTAK Bilim Fuarı için hazırladıkları projelerini okul bahçesinde kurulan “İnovasyon” fuarında sergilediler.

Programa Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Memur Sen Mardin İl Başkanı Abdulselam Demir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Az, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan ve çok sayıda davetli katıldı.

Protokol üyeleri, masaları tek tek dolaşıp projeleri incelerken öğrenciler de hazırladıkları projeleri hakkında bilgiler verdiler.

‘PROJEMİZİN TÜRKİYE FİNALİNE KALACAĞINA İNANIYORUZ’

Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Bilişim ve Teknoloji Öğretmeni/Proje Koordinatörü Tuğba Öztürk Salman, öğrencilerinin büyük emek harcayarak projeler hazırladıklarını ve projelerinin TÜBİTAK fuarında finale kalacağına inandıklarını söyleyerek şunları söyledi:

“Sene başından beri robotik kodlama kursumuza katılan öğrencilerimiz fuara hazırlandı. Çeşitli alanlarda birçok proje ortaya koydular. Bugün de sunum günümüz ve çok heyecanlıyız. İki projemiz TÜBİTAK fuarında bölge finaline kaldı. Bu projelerimiz Türkiye finaline kalacağına inanıyoruz. Çocuklarımız çok emek verdiler, kendilerini bu projelerde buldular. İnşallah daha da güzel yerlere geleceklerine inanıyorum.”

‘ÖĞRENCİLERİMİZ KENDİLERİNE GÜVENİ ARTTI’

Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Sevgi Alp ise öğrencilerin robotik kodlamanın yanında fen alanında da birçok proje hazırladıklarını söyledi.

Alp, “Çocuklarımız bir yıl boyunca çok çalıştılar ve güzel projeler ortaya çıkardılar. Bu çalışma sayesinde hem kendilerine olan güvenleri arttı, hem de böyle bir fuarda çalışmalarını anlatma fırsatı buldu. Bizlere desteklerini esirgemeyen il, ilçe milli eğitim müdürlüğümüze, okul idaremiz ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Baywin güncel giriş.