Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de “Çevre Haftası” çeşitli etkinliklerle kutlandı

Çevre Şehircilik ve İklim

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Mardin İl Müdürlüğü, Türkiye Çevre Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi.

Çevre, yeryüzünde bütün canlıların üzerinde yaşadığı ve kendileri için yaşamsal önemi olan bir olgudur. Çevredeki olumlu ya da olumsuz her hangi bir değişiklik, ortamda yaşayan canlıları doğrudan etkilemektedir. Doğal çevrenin (Dağlar, denizler, ormanlar, akarsu kaynakları vb.) kirlenmesi, yok olması bütün ülkelerin ve bütün canlıların ortak sorunudur. Bu sorunla mücadelede en önemli savunma ise bilinçli bireylerdir.

Bu sebeple Çevre Koruma Haftası kapsamında doğal çevrenin korunması, sürdürülebilir yaşam çevrelerinin oluşturulması, iklim değişikliği ile mücadele konularında çevre bilincinin artırılması ilk hedeftir.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca yürütülecek ve 5 Haziran’da başlayan Türkiye Çevre Haftası Mardin’de çeşitli etkinliklerle kutlandı

5 Haziran günü Beyazsu mesire alanında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hakan Şimşek ve Midyat Kaymakamı Ahmet Solmaz tarafından Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın anısına Çelenk bırakma faaliyetinde bulunuldu. Programın devamında Sivrice Ortaokulu öğrencileri ile birlikte çevre temizliği etkinliği yapıldı.

6 Haziran günü Kamu kurum temsilcileri ve Cahit Zarifoğlu Ortaokulu öğrencileri ile birlikte Diyarbakırkapı-Cumhuriyet meydanı arasında Çevre yürüyüşü yapıldı.

7 Haziran Günü 15 Temmuz şehitler parkında Noter Cevdet ortaokulu öğrencileri ve öğretmenlerinin geri dönüşüm malzemelerinden hazırladıkları ürünlerin sergilenmesi yanında Çevre müfettişi etkinliği yapıldı.