Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin STK Platformundan “Mülteci” açıklaması

Mardin’de Sivil Toplum Kuruluşu

Mardin’de Sivil Toplum Kuruluşu Platformu üyeleri bir araya gelerek toplantı gerçekleştirildi.

55 Dernek, Vakıf, Sendika ve Cemiyet Başkan ve Temsilcisinin Bir araya geldiği toplantının ana gündemi ‘Yabancı düşmanlığı ve Mülteciler’ oldu.

Yerel sorunların da gündeme geldiği toplantı sonrası dönem sözcüsü Mehmet Timurağaoğlu tarafından basın açıklaması yapıldı.

Timurağaoğlu, açıklamasında, Mülteciler ve yabancı düşmanlığı, özellikle Suriyeli ve Afganlılar üzerinden gittikçe provake edildiğine dikkat çekti.

Timurağaoğlu: “Faşist ve şoven duygular kabarıyor ve Türkiye’ye bedel ödetmeye çalışıyorlar. İnsan hakları, evrensel hukuk ve vicdan çiğneniyor. Ülkemizin ümmet coğrafyasına ve mazlum halklara hamilik yapması bizler için Onur ve övünç duymamız gereken büyük bir meziyettir. Esad’ın ve baas rejiminin ayakta kalmasına ve mazlum halkının evini barkını bırakarak muhacir durumuna düşmesine sebep olanları kınamayan ve Tunus’ta, Mısır’da, Libya’da, Cezayir’de, Yemen’de, Türkistan’da ve Yemen’de iç savaşı kışkırtarak dış müdahaleye ve darbelere yol açanları biliyoruz. İslam coğrafyasını kan ve barut fıçısı haline getiren emperyalist güçler ve yerli işbirlikçilerinin bizi birbirine kırdıran ve düşmanlaştıran politikalarına alet olmamalıyız. Avrupa’da yükselen faşist zihniyet; İslamofobi, yabancı düşmanlığı ve nefret söylemi ile Türklere, Araplara, Kürtlere, Latin Amerikalılara, Zencilere, Hintlilere ve Afganlılara karşı saldırgan bir politika izliyorlar. Aynı hastalıklı zihnin ülkemizde de hortlaması kabul edilemez.” dedi.

Açıklama sonrasında STK temsilcileri kentteki yerel sorunların raporlaştırılarak gündeme getirilmesini istedi.

Tümbet güncel giriş.