Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin merkezli terör operasyonunda 20 şüpheli gözaltına alındı

Mardin merkezli 12 ilde

Mardin merkezli 12 ilde düzenlenen terör operasyonunda 20 kişi gözaltına alındı. Hakkında yakalama kararı bulunan 2 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada,  “6415 Sayılı Terörizmin Finansmanı Kanununa Muhalefet” suçu kapsamında silahlı terör örgütleri DEAŞ-PKK/KCK-PYD/YPG’nin eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilip engellenmesine yönelik, Terörle Mücadele Daire Başkanlığı, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde çalışma yapıldığı belirtildi.

Türkiye’den Suriye Haseke HOL kampında ve çatışma bölgelerinde bulunan örgüt mensuplarına ve ailelerine para göndermek isteyen şahıslarca kullanılan hesaplar ile ilgili ilgili olarak MASAK (Mali Suçlara Araştırma Kurulu Başkanlığı) Raporunda dosya şüphelisi şahıs ile şüpheli para transferlerinin tespit edildiği aktarılan açıklamada, haklarında yakalama kararı verilen şahsılara yönelik operasyonun düzenlendiği kaydedildi.

Operasyonda Mardin’de 5, İstanbul’da 2, Bingöl’de 2, Ankara’da 2, Konya’da 4, Kocaeli’nde 1, Sakarya’da 1, Gaziantep’te 1, Isparta’da 1, Hatay’da 1, İzmir’de 1, Kayseri’de 1 şahsa yönelik olmak üzere 12 ilde toplam 22 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 20 şüphelinin gözaltına alındığı belirtilirken, şüpheli 2 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

Şüpheli şahısların ikamet ve üst aramalarında ise 4800 ABD doları, 4400 Türk Lirası, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, örgütsel içerikli doküman ve kitaplar, çok sayıda dijital materyal, 6 adet gümrük kaçağı cep telefonu ve 35 adet şarj adaptörü ele geçirildiği kaydedildi.

Açıklamada son olarak, terör örgütlerine yönelik operasyonların süreceğinin altı çizildi.