Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldı

Mardin İl Spor Güvenlik

Mardin İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, Valilik Dara Toplantı Salonunda Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda, 2022-2023 sezonunda Mardin’de yapılacak olan her türlü sportif müsabakanın sağlıklı bir şekilde ve kurallara uygun olarak yapılması için alınacak güvenlik tedbirleri görüşüldü.

İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü tarafından toplantıda yapılan sunumda Mardin’de 30 amatör spor kulübünün müsabakalara katılacağı dile getirildi.

Toplantıda, Futbol branşında Mardin’i Ziraat Türkiye Kupası ve Bölgesel Amatör Liginde Mazıdağı Fosfatspor, Bölgesel Amatör Liginde Mardin1969 Spor’un temsil edeceği ve bu takımların müsabakalarından önce ve sonra alınacak önlemler görüşüldü.

Sporcu sağlığının her şeyden önce geldiğini dile getiren Vali Demirtaş, ‘’2022-2023 sezonu yakın bir zamanda başlıyor. Sezon öncesinde ilgili kişiler ile bir araya gelerek atacağımız adımları görüştük. Tek bir amacımız var oda sporcularımızın huzur içerisinde kazasız, belasız ve sakatlıktan uzak bir şekilde sporlarını yapmaları. Ben sezon boyunca 30 kulübümüzün tüm sporcularına başarılar diliyorum’’ diye konuştu.

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısına Vali Demirtaş’ın yanı sıra Emniyet ve Jandarma yetkilileri, Kulüp Temsilcileri, Büyükşehir Belediyesi İlgili Daire Başkanları, Kurum Müdürleri ve ilgili kişiler katıldı.