Son Dakika Haberler

Mardin İl Sağlık Müdürü Yavuz’dan “14 Mart Tıp Bayramı” mesajı

Mardin İl Sağlık Müdürü Yavuz’dan “14 Mart Tıp Bayramı” mesajı
Okunma : 57 views Yorum Yap

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İl Müdürü Yavuz, mesajında, “Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’’nin 14 Mart 1827 tarihinde kuruluşu ülkemizde modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilmekte birlikte okulun kuruluş günü olan 14 Mart, Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Hekimler, insanı yaşatmayı ve onlara sağlıklı bir hayat sunmayı amaç edinerek her türlü zor koşulda, kendilerine emanet edilen bu kutsal mesleği özveriyle sürdürmektedirler.

Sağlıklı ve mutlu birey, bir toplumun en büyük zenginliğidir. Öncelikli olarak sağlığımızı kollayan, canımızı emanet alan, zor koşullarda fedakârca hizmet veren hekimler bu mesleği sadece meslek olarak değil bir yaşam biçimi olarak sürdürmektedirler.

Gece gündüz demeden fedakârca çalışan ve bu salgın döneminde insanüstü bir gayretle canları pahasına mücadele eden hekimlerimizin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Big4 saltwater @ yamba holiday park, palmer island australia. De beste tui albufeira last minute deals last minute deals. En privat helikoptertur er en helt særlig oplevelse, hvor du kan få udsigten helt for dig selv.