Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KDK Başdenetçisi Malkoç basın mensuplarıyla bir araya geldi

Ombudsman Halkla Buluşuyor temalı

Ombudsman Halkla Buluşuyor temalı toplantıya katılmak üzere Mardin’e gelen Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi Şeref Malkoç, beraberindeki heyet ile kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kamu Denetçiliği Kurumu Başdenetçisi Şeref Malkoç, beraberindeki heyet ile Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ettikten sonra bir otelde gazetecilerle bir araya geldi.

Gazetecilerin sorun ve sıkıntılarını dinleyen Malkoç, sorunlarının yazılı olarak KDK’ya başvurulması konusunda uyarılarda bulundu.

Hak ve özgürlüklerin alanını daha da genişleterek vatandaşın aldığı kamu hizmetlerinin kalitesini arttırmak için çalışmalar yaptıklarını aktaran Malkoç, şöyle dedi:

“Türkiye’de hak aramak için kurulmuş olan 15 tane kurum var. Bunların bir kısmı anayasal kurullar. Önemli olan bu kurumları bilmek ve hak arama konusunda bu çalışmaları yapmak. Tabi bu arada basınımızın da sorunları oluyor. Onları da dinliyoruz. Elimizden geldiği kadar da katkıda bulunmaya çalışıyoruz. 1500 yıllık İslam medeniyetine dayanan bir birikimimiz var. Bu milletin 2500 yıllık bir devlet geleneği var. Biz 72 buçuk milleti 20 milyon kilometre karede hak ve adalet anlayışı içerisinde yönetmiş bir milletiz. O zaman ne Birleşmiş Milletler vardı ne İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ne de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi. Ama bir şey vardı; oda milletimizin adalete olan bağlılığıydı, Hakkaniyete olan bağlılığı ve dayanışma duygusuydu.”