Son Dakika Haberler

Kızıltepe’de “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası başladı

Kızıltepe’de “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası başladı
Okunma : 48 views Yorum Yap

Vatandaşların trafik farkındalığının artırılması için başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası Mardin’in Kızıltepe ilçesinde başladı.

Vatandaşları emniyet kemeri takmaları konusunda uyaran Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, kemerin kaza esnasında yaralanmayı yüzde 60 düşürdüğünü belirtti.

İçişleri Bakanlığının tüm yurtta eş zamanlı olarak başlattığı “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası Mardin Kızıltepe’de de start aldı

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, emniyet kemeri denetimi yapıyorlar.

Denetimlere katılarak cadde üzerine kurulan uygulama noktasında durdurulan araçları kontrol eden Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, emniyet kemeri takan sürücü ve vatandaşlara teşekkür etti.

Kemer takmayanlardan kemeri takmalarını rica eden Kaymakam Çam, vatandaşlara kemer takmanın önemini anlattı.

Kampanyaya ilişkin bilgi veren Kaymakam Çam, “İçişleri Bakanlığımızın trafik kazalarını azaltmak ve olası ölüm ile yaralanmaları azaltmak için başlattığı ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ kampanyası çerçevesinde yollardayız. Özellikle trafikte emniyet kemerinin takılması noktasında farkındalığın artırılmasına yönelik bakanlığımızın yaptığı araştırmada ölümlü kazalarda emniyet kemeri takmanın ölümlü kazalarda yüzde 45, yaralanmalı trafik kazlarında yaralanmaları yüzde 60 oranında azalttığı bilimsel bir gerçek olarak kanıtlandı. Bu bağlamda hep beraber diyoruz ki, güvenli seyahat bi hareketine bakar. Emniyet kemeri takmak, kazalarda ölüm ve yaralanma riskini ciddi anlamda azaltıyor. Tüm vatandaşlarımızı, bu sorumluluğu hem kendisi hem de yanındaki yolcuların yerine getirmelerini istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı, Kızıltepelileri, ‘Bi hareketine bakar hayat’ diyerek emniyet kemerlerini takmaya davet ediyorum” dedi.

Kaymakam Çam’a İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç ve İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Deniz Çezik de eşlik etti.

Hvad er en dag i wow park billund ?. Sunweb valencia last minute – de beste deals van het moment. A guide to enjoying the ultimate wildebeest safari adventure.