Son Dakika Haberler

Kızıltepe’de 144 saattir karanlıkta olan vatandaşlar, Dicle EDAŞ’a isyan ediyor 

Kızıltepe’de 144 saattir karanlıkta olan vatandaşlar, Dicle EDAŞ’a isyan ediyor 
Okunma : 168 views Yorum Yap

Son dönemlerde Mardin’in ilçelerinde sık sık yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları mağdur ederken tepkiler de çoğalıyor. Kızıltepe ilçesi İpek Mahallesi Halkalı Caddesi 232. Sokak ikameden vatandaşlar, 6 gündür karanlıkta olduklarını ve defalarca Dicle EDAŞ yetkililerini aramalarına rağmen enerjiyi vermediklerini söylediler.

Gazetemize ulaşan Vatandaşlar, “Bir aydır elektrik yüzü görmüyoruz, elektrik olmadığı için suyumuz da yok. 6 gündür karanlıktayız. Faturamızı ödediğimiz için elektrikleri kesme gibi bir hakları yok ki. Bizlere bu cezayı neden veriyorlar. Bizlere neden bu işkenceyi çektiriyorlar. Arızayı aradığımızda, mahallede bazı meskenlerin abonesiz olduğunu, kablolarını kesmemiz durumunda gelip trafoya bakacaklarını söylüyorlar. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Bizim işimiz mi? Dicle EDAŞ’ın bu zulme bir son vermelerini bekliyoruz.” dediler.

Görüştüğümüz Dicle EDAŞ yetkilileri ise konuyla ilgileneceklerini belirttiler.

Halİl oto lastİk 05424198838 Şanliurfa akÇakale oto lastİk yol yardim. Fiyata göre sırala : yüksekten düşüğe. Özellikle bile barista kahve ile müteallik her şeyi bilmelidir.