Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başsavcı Turhan’dan gazetecilere ziyaret

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Dr.

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile Mardin Life Gazetesi’ni ziyaret etti.

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, cemiyetin kurucu başkanı Mehmet Nezir Güneş, yönetim kurulu üyeleri Halil İbrahim Sincar, Salih Keskin, Yusuf Güneş ile Velit Aok tarafından karşılanan Başsavcı Dr. Aydın Turhan, gazetecilerle sohbet etti.

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Turhan, Mardin’de göreve başladığı günden beri şehirde görev yapan gazetecilerle karşılıklı saygı çerçevesinde zaman zaman bir araya geliyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başsavcı Turhan, Binlerce yıllık tarihi geçmişi olan kadim bir medeniyetin şehri olan Mardin’de görev yapıyor olmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

Mardin’de görev yapan gazetecilerin sorumluluk sahibi, mesleki deneyimi olan ve mesleki terbiyeyi bilen bireyler oluştuğuna müşahede ederek bundan dolayı son derece mutluluk duyduğunu belirten Başsavcı Turhan, gazetecilerin aynı duyarlılıkla devam edip, toplumu kutuplaştıracak haber ve açıklamalardan uzak durması gerektiğini savundu.

Adaletin önünde herkesin eşit olduğuna dikkat çeken Başsavcı Turhan, “Bizler, Mardin’de ve bağlı bütün ilçelerimizde herkesin ihtiyaç duyduğuna inandığımız yargının ve adaletin doğru bir şekilde tecelli etmesi için mesai harcayan insanlarız. Bize düşen şey adaletli olmaktır. Toplumumuzda yaşayan herkesin farklı bir siyasi görüşü var. Bu çok doğal bir olgudur. Bize düşen ise yargının geniş yelpazesi içerisinde insanların adalet önünde diline, dinine, milliyetine ve farklılıklarına bakmadan eşit bir şekilde kabul edip o doğrultuda adaletin tecelli etmesini sağlamaktır. Bu vesileyle; Türkiye’de kardeşlik hukukunun tesisi noktasında yaptığınız haberler, yazdığınız makaleleri ilgiyle takip ettiğimizi belirtiyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. ” dedi.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı A. Kadir Üründü de, görevi kamuoyunu doğru bilgilendirmek olan gazetecilere zamanında yapılacak bilgi paylaşımının birçok yanlış algı ve manipülasyonun da önüne geçmesini sağlayacağını kaydederek, bu konuda gazetecilere yardımcı olunması gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Üründü, nazik ziyaretlerinden dolayı Başsavcı Turhan’a teşekkür ederek, “Sayın Başsavcımızın şahsında başlayacak olan yeni adli yılının bütün adliye çalışanlarına başarılar diliyorum” diye konuştu.