Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe Vefa ekipleri ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde geçtiğimiz

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde geçtiğimiz günlerde resmi kuruluşu yapılan Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, 60 yaş ve üzeri yaşlılar ile engelli vatandaşların yardımına koşuyor. Ekiplerin çalışmaları takdir topluyor.

Kızıltepe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 60 yaş ve üzeri yaşlılar ile engelli vatandaşlar için Kızıltepe Vefa Projesi’ni hayata geçirildi ve projenin resmi açılışı geçtiğimiz günlerde Kaymakam/Belediye Başkan V. Fatih Cıdıroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdi.

Proje kapsamında vatandaşların; ev temizliği, kişisel bakımı, kuaför, elbise ve perde yıkama, maaş çekimi, hastane işlemleri, elektrik- su -telefon faturası ödeme işlemleri, yemek yapma, elbise ütüleme, terzi, alışveriş ve resmi kurumlarla ilgili talepleri karşılanıyor. 39 personel ve 6 araçla 680 vatandaşımız bu hizmetlerden faydalanıyor.

Ellerindeki temizlik malzemesiyle önceden belirlenen evlerin yolunu tutan Vefa Ekipleri; cam, pencere, kapı, soba borusu ve yerleri temizleyerek bakıma muhtaç vatandaşların gönlüne dokunuyor.

Ekip, evlerini temizlediği yaşlıların hayır duasını alıyor.