Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe Kaymakamı Cıdıroğlu kırsal ve merkez mahalle muhtarları ile bir araya geldi

Mardin Kızıltepe Kaymakamı ve

Mardin Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu başkanlığında Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Kaymakam Cıdıroğlu, Kaymakamlık ve Belediye Kurum Müdürleri, ilçemizde faaliyet gösteren STK temsilcileri, DSİ, Akmercan, Marsu, TEDAŞ yetkilileri ile merkez ve kırsal mahalle muhtarları katılım sağladı.

Toplantıda kırsal ve merkez mahallelerde yapılan çalışmalar hakında konuşuldu ve ayrıca yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Toplantı muhtarların muhtarı oldukları kırsal ve merkez mahallelerinde bulunan eksiklikleri dile getirmesi ile devam etti.

Kaymakam Cıdıroğlu, “Arkadaşlar neredeyse 5 ay oldu Kızıltepe’ye geleli. Halkla iç içeyiz ve çok şükür bu durumdan memnunuz. Geldiğimizde birtakım projeler ve ihaleler mevcuttu bazılarını devam ettirdik ve üzerine yeni ihaleler projeler ekledik. Önceliğimiz asfalt. Yenikent Mahallemizde neredeyse her caddeye asfalt döktük. Merkezde altyapı sorunu olan mahallelerimiz var bunlara öncelik tanıyacağız. Kırsal mahallelerimize de hizmet götürüyoruz. Özellikle kırsal mahallelerde Taziye evlerinin malzeme eksikliğine göre imkanlarımız dahilinde halı, klima, yastık gibi eksiklikleri tamamlamaya çalışacağız. Kırsal mahallelerde de alt yapı sorunları var. İmkanlarımız dahilinde oraya da hizmet götüreceğiz Haftada 3-4 kez yetiştirebildiğimiz ölçüde kırsal ve merkez mahallede hane ziyareti yapıyoruz. Yaşlı, genç, hasta, yatalak vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ediyoruz.Halkla bir araya gelip istek, talep ve önerileri halkın ağzından dinliyoruz ve dinlemeye de devam edeceğiz.Önümüzdeki süreçte de uyum içerisinde ilçe halkımıza en iyi hizmetin götürülmesi için problemlerin en kısa sürede çözüme kavuşturulması için koordineli ve omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz ve özellikle vatandaşlarımıza karşı güler yüzlü olmalıyız.” dedi.

Toplantıda tüm muhtarların şikâyet, öneri ve belirtmek istedikleri hususlarla ilgili olarak görüşler alınarak, gerekli çalışmaların başlatılacağı belirtildi.

 

 

Bettilt güncel giriş.