Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe Kaymakamlığından “maddi yardım taleplerine itibar etmeyin” uyarısı

Mardin’in Kızıltepe Kaymakamlığınca, Kaymakam

Mardin’in Kızıltepe Kaymakamlığınca, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın adını kullanarak, maddi yardım ve para talebinde bulunanlara karşı dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, son günlerde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Çam ile Kızıltepe Kaymakamlığı ya da Kızıltepe Belediyesi adına farklı sektörlerdeki iş adamlarına telefon edilerek, yardım talep edildiği bilgisine ulaşıldığı bildirildi.

Bazı şahısların telefonla iş vaadinde bulunarak yardım toplamak adı altında dolandırıcılık yapmaya çalıştığı, para talep ettiği ifade edilen açıklamada, durumla ilgili İlçe Emniyet Müdürlüğü ve savcılığa gerekli şikayetlerde bulunulduğu aktarıldı.

Açıklamanın devamında, “Vatandaşlarımızdan, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi adının kullanıldığı bu tür telefonlara itibar etmemelerini ve böyle durumlarda Emniyet Müdürlüğüne ve belediyeye ulaşmalarına rica ederiz. Kızıltepe Belediyesi bugüne kadar vatandaşlarımızdan bu tür taleplerde bulunmamıştır Vatandaşlarımızı mağdur edecek böyle telefonla yardım talebi girişiminde asla bulunulmamıştır. Vatandaşlarımızdan bu tür dolandırıcılık girişiminde bulunan şahıslara itibar etmemelerini rica ederiz.” ifadeleri kullanıldı.