Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Deprem bölgesine en anlamlı yardım!

Mardin’de Irak plakalı cipe

Mardin’de Irak plakalı cipe yapılan saldırıda vefat edenlerin yakınları deprem bölgesine 32 TIR yardım gönderdi.

MARDİN’de geçtiğimiz ay Irak plakalı cipe düzenlenen ve Duhok’lu 2 aileden 5 kişinin yaşamını yitirdiği menfur saldırıda vefat eden Duhoklu tanınmış alim ve kanaat önderi Molla Abdullah Salih Mustafa’nın kardeşi Harbi Salih Mustafa’nın öncülük ettiği depremzedelere yardım kampanyasında toplanan 32 TIR dolusu insanı yardımlar, Türkiye’ye gönderildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevredeki 10 ilde büyük bir yıkım ve can kaybına neden olan depremle ilgili dayanışmanın en güzel örneklerinden biri de Irak Küt Bölgesel Yönetiminde bulunan Duhok kentinden geldi.

Geçtiğimiz ay Habur’dan geçtikten sonra takip edilen ve Nusaybin ile Artuklu sınırında araçları durdurularak hunharca öldürülen 5 Duhok’lunun yakınları da asrın felaketine duyarsız kalmayarak adeta insanlığa bir ders verdiler.

Duhok’un tanınmış alimlerinden – Kanaat Önderi Abdullah Salih Mustafa’nın kardeşi olan Harbi Salih Mustafa’nın öncülük ettiği Türkiye’deki deprem şehirlerine dayanışma kampanyasına Duhoklular büyük ilgi gösterdi. Halen devam eden Dayanışma Kampanyasına büyük destek olan Kardeş Duhok halkından toplanan 32 TIR İnsani yardım, Habur Üzerinden Türkiye’ye geçiş yaptı.

Depremin yaşandığı şehirlerdeki AFAD ekiplerine teslim edilecek olan yardımlarla ilgili olarak konuşan Harbi Salih Mustafa, Türkiye’de depremin yaşandığı andan itibaren kardeşlerimize yardımlarımızı ulaştırmak için adeta bir seferberlik başlatarak, hem ayni hem de nakdi yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Harbi Salih Mustafa, “Aynı dine, aynı inanca, aynı kitaba ve aynı kıbleye yönelen insanlar olarak, Türkiye’de yaşanan deprem bizleri çok derinden etkilendi. Televizyonlardan gelişmeleri ve can kayıplarını büyük bir üzüntüyle takip ediyoruz. Depremde vefat edenlere Allah’tan rahmet, Yakınlarına da başsağlığı diliyor acılarını paylaşıyoruz. Kardeş halklar olarak İttihadi İslami Camiası olarak, depremzede kardeşlerimizle dayanışmamızı göstermek için yardım kampanyası başlattık. Çok şükür kampanyamız ciddi bir ilgi gördü. Kardeşlerimizin yaptığı ve içinde her türlü gıda, beslenme, ısınma, giyecek ve barınma gibi birinci derecede ihtiyaç duyulan malzemelerinin bulunduğu 32 yardım Tır’ımızı dualarla uğurladık. Nusaybin’de menfur saldırıda şehit edilen abim ve yakınlarımızın taziyelerine buraya kadar gelip acılarımızı paylaşan, yanımızda olup, bize yakın destek içerisinde olan Mardin STK temsilcileri ve yetkililerin yakın ilgi ve alakaları bizlerin acılarını bir nebze olsun hafifletmöişti. Umarı bu gönderdiğimiz yardımlar ve daha devam edecek olan yardımlar da depremzede kardeşlerimizin acısını bir nebze olsun hafifletir. Allah bir daha böylesi bir acıyı hiçbir halka ve ümmete yaşatmaz inşallah” dedi.