Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaymakam Cıdıroğlu’nun 10 Kasım mesajı

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, 10 Kasım nedeniyle yayımladığı mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 84. yıl dönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyorum.

Tüm hayatını ülkesine ve milletine adayan Ulu Önder Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güçle bağımsız ve millet egemenliğine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Anadolu’da bağımsızlık mücadelesini başlatarak Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, millet iradesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Bizlere bıraktığı en büyük eseri şüphesiz kurmuş olduğu Cumhuriyet’tir. Bu eseri ileri götürmek için bu mirasın sorumluluğu içerisinde hedeflenen bu ruhu gelecek nesillere aktarmak ve yaşatmak hepimizin öncelikli görevidir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali; Türkiye Cumhuriyetini birlik ve beraberlik içerisinde müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Kendisini milletine adamış, vermiş olduğu İstiklal mücadelesi ile tarihin akışını değiştiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bizlere çağdaş uygarlığın kapılarını da açmıştır. Bizler de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birer ferdi olarak, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan sapmadıkça aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Bu amaçla çalışmak, üretmek ülkemizin geleceğine dair hedefler koymak bizim için bir görevdir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi bütün değerleriyle yaşatmak, geliştirmek ve aynı azim ve kararlılıkla gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak için mücadele edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 10 Kasım 1938 günü ebediyete uğurladığımız Cumhuriyet’imizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, rahmet ve minnetle anıyorum.”

Baywin güncel giriş.