Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de kahve zinciri önünde ‘Filistin’ eylemi

Mardin’de sivil toplum kuruluşları tarafından İsrail’e desteğini açıklayan ABD merkezli kahve zinciri şubesi önünde Filistin’e destek eylemi yapıldı.

Mardin’de sivil toplum kuruluşları

Mardin’in Artuklu ilçesindeki alışveriş merkezinde bulunan ABD menşeli bir kahve zincirinin şubesi önünde toplanan Mardin ve Kızıltepe sivil toplum kuruluşları platformları temsilcileri, ellerinde Filistin bayrakları ile dövizler taşıyarak eylem yaptı.

Grup adına açıklama yapan Kasım Ergün, İsrail’in 7 aydır Gazze’de açıkça katliam yaptığını ve savaş suçu işlediğini söyledi. Bugüne kadar çoğunluğu çocuk ve kadın 35 binden fazla insanın hayatını kaybettiği ve 100 bin kişinin yaralandığını kaydeden Ergün, “Bütün halkımızla beraber Siyonist İsrail ve işbirlikçi-destekçi yandaş firmaların ürettiği ürünleri, çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz, esnafımız ve öğrencilerimiz, hep birlikte ve kararlı bir şekilde yandaş ürünleri boykota devam edelim. Hangi ülkenin ve hangi sermayedarın olursa olsun, Siyonist işgalci İsrail’i destekleyen tüm firmalar ve ürünleri protesto etmek ve satın almamak bizim insani, İslami ve vicdani sorumluluğumuzdur.” ifadelerini kullandı.

Ömer Faruk Yıldırım da Gazze’de hayatını kaybedenler için dua okudu. Gruptakiler, bir süre oturma eyleminin ardından dağıldı.