Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaymakam Cıdıroğlu: ” Karla mücadele ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor”

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzlukların engellemek amacıyla karla mücadele ekiplerinin çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüğünü söyledi.

Bölgede etkili olmaya başlayan kar yağışı Kızıltepe’de etkisini gösterdi. Öğlene saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle ilçe beyaza büründü. Lapa lapa yağan kar kısa sürede yolların kar ile kaplanmasına yol açarken Kızıltepe Belediyesine bağlı ekipler yol açma ve tuzlama çalışması başlattı.

Kızıltepe Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğü bünyesinde, 2 Greyder, 1 Loder, 4 Kepçe ve 3 Kamyon olmak üzere 10 araç ile 2 grup halinde karla mücadele ekibi oluşturuldu. Ekipler öncelik olarak Kızıltepe merkez mahallelerde yoğun kar yağışından dolayı olumsuz etkilenen trafiği açarken özellikle ana yollar ve hastane yollarının açık kalmasına özen gösterildiği belirtilirken aynı zamanda yaya güvenliği için kaldırımlar da ekipler tarafından temizlendi. Ayrıca kırsal mahallelerde de yol açma ve yol tuzlama çalışmaları yapıldı.

Kaymakam Fatih Cıdıroğlu, kar yağışıyla beraber ilgili kurum ve birim amirleri ile birlikte sahaya çıkarak çalışmaları yerinde inceledi, müdahaleye yönelik ekiplerden bilgi aldı.

Sürücülere kış lastiği ve zincir takma uyarısında bulunan Kaymakam Cıdıroğlu, “Kar yağışlarının hayatı olumsuz etkilememesi amacıyla Kızıltepe Belediyesi ve Karla mücadele ekiplerimiz çalışmalarını 7/24 esasına göre aralıksız sürdürüyor. Kızıltepe Belediyesi kar yağışının yoğun olarak göründüğü ilçemizde ve ilçemize bağlı kırsal mahallelerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 112 Acil Çağrı Merkezimize gelen istek ve ihbarlara görevli arkadaşlarımız anında cevap veriyor. Sizden istirhamımız lütfen kış lastiği veya kar zinciri olmadan Trafiğe çıkmayalım. Kent genelinde yoğun kar yağışı sebebiyle kar temizleme ve yol açma, yol tuzlama çalışmalarımız aralıksız sürdürülüyor” dedi.

Kızıltepe Belediyesi tarafından ayrıca karlı havada yiyecek bulmakta zorlanan can dostları sokak hayvanları için de mama dağıtımı yapıldı.