Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaymakam Çam yıllık çalışmalarını değerlendirdi

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, ilçede yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Hikmet Kebap Salonu’nda gazetecilerle bir araya gelen Çam, sosyal ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla Kızıltepe’ye en iyi şekilde hizmet etme gayesinde olduklarını belirtti.

Vatandaşın istemediği bir yatırımı yapmadıklarını dile getiren Çam, onların ihtiyaç ve talebine göre yatırım yaptıklarını aktardı.

“Belediye olarak kırsalda çok ciddi hizmetler yapıyoruz” diyen Çam, parke, yol ve asfalt çalışmalarının çok hızlı şekilde sürdüğünü anlattı.

Şehir merkezi ve kırsalda birçok hizmetlerinin olduğunu ifade eden Çam, şöyle devam etti:

“Kızıltepe nüfusuyla çok büyük bir şehir, biz işe başlarken kendimize bir harita belirledik. ‘2020 yılını merkeze, 2021 sonrasını da merkez ile birlikte kırsal mahallelerimize ayıracağız’ dedik. 2022 yılında alt yapısı biten İpekyolu altında kalan merkez mahallelerimizde üst yapılarına başlayacağız. Belediyemizin hizmet ağında 164 kırsal mahalle, 104 mezra bulunmakta. Biz kırsal mahallelerimizde çalışmalara başlamadan önce hepsini gezdik, ‘nereye neler yapılmış ve ne eksikliği var’ diye. 2021 yılında Kızıltepe Belediyesi olarak kırsal mahallelerimizde toplamda 550 bin metrekare üstyapı çalışması gerçekleştirdik. Merkez mahallelerimizde 550 bin metrekare asfalt çalışması yaptık. 22 kilometrenin üzerinde yağmur suyu irsaliye hattı döşedik. 5 mahallemize semt sahası yaptık ve 250 bin metrekareye yakın parke çalışması yaptık beş mahallemizde. 30 bin fidan dikimi gerçekleştirdik. Kızıltepe Kaymakamlığı, Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte özellikle Ramazan ayı içerisinde 33 bin aileye gıda yardımda bulunduk.  26 bin öğrencimize kitap ve kırtasiye yardımında bulunduk. 3 bin anneye hoş geldin bebek paketi ulaştırdık. Kadın ve Aile Müdürlüğümüzde 107 farklı kurstan 95 bin kadın faydalandı. Gençlik Merkezimizde 97 farklı kursta 197 bin öğrencimizin faydalandı. Bu hizmetlerin sağlanmasında devletimizin, hükümetimizin çok büyük destekleri var, sayın valimize, milletvekillerimize ve paydaşlarımıza ilçemiz adına teşekkür ediyorum. En önemli hususumuz burada kamu kaynağını en etkili kullanmak, israftan olabildiğince kaçınmak ve hesap verilebilirlik konusunda hesap verilebilirliği sağlamak. Belediye olarak yapmış olduğumuz ihalelerimizin büyük bir kısmı açık ihale ile yapılmıştır. Son dönemler de ise elektronik açık ihale yaptık.”