Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İslam’ı anlattı diye CHP’lilerin linçine maruz kalan Halil Konakçı Hoca: SON NEFESE KADAR MİRASA SAHİP ÇIKACAĞIM

Ankara Melike Hatun Camii

Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakçı, bazı kadınların gayr-i ahlaki giyim-kuşamlarını, İslami hususları hatırlatarak eleştirmesi sebebi ile CHP ve sözde kadın savunucularının hedefi haline geldi.

Son sohbetinde “Kadınlarınızın tesettürünü koruyun” diyerek sokaklardaki teşhirciliğe dikkat çeken Halil Konakçı Hoca, büyük destek gördü.

Konakçı Hoca vaazında, “Namazını kıldırt hanımına, başını örttür. Bak sokaklar ne hale geldi. Kasap dükkanı gibi! Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. Dedelerimizin yatak odasında bile göremediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz. Neden? Geçtim helali haramı, hadi buna inanmıyorsun. Ya hiç mi kıskanmıyorsun? Kızın, karın öyle sokağa çıkarken, video paylaşırken hiç mi vicdanın sızlamıyor? Benim aklım bu işi almıyor. Allah sonumuzu hayretsin” dedi.

CHP’li Gürsel Tekin Konakçı’ya, haddi aşan ifadeler kullanıp, “Seni hayallerinin ülkesi Afganistan’a yollayacağız.” çıkışında bulundu.

CHP’li Tekin’e cevap veren Konakçı Hoca, “Bu vatanı başı örtülü ve yüzü sakallı Müslüman millet kurdu ve kurtardı. Ben son nefese kadar mirasa sahip çıkacağım. Sen benim değil İslam’ın düşmanısın.” diye karşılık verdi.

İslam’ı anlattı diye CHP’lilerin linçine maruz kalan Halil Konakçı Hoca’ya özellikle sosyal medyada destek mesajları yağarken #halilkonakcıyalnızdeğildir Hastag ile ülke gündemine oturdu.