Son Dakika Haberler

İki ay önce göreve başlayan genç imamın vefatı yasa boğdu

İki ay önce göreve başlayan genç imamın vefatı yasa boğdu
Okunma : 305 views Yorum Yap

Afyonkarahisar’da yaşanan otobüs kazasında hayatını kaybeden Mardin Kızıltepe doğumlu 24 yaşındaki Yakup Uçar’ın ataması yeni yapılan din görevlisi olduğu ve yarın Denizli’de başlayacak hizmet içi eğitime gittiği öğrenildi.

Afyon Dinar ilçesi yakınlarında sabah erken saatlerde yaşanan ve 8 kişinin öldüğü otobüs kazasının ardından başlatılan otopsi ve kimlik tespit çalışmaları sona erdi. Yapılan incelemelerin ardından kazada vefat edenlerin arasında Mardin’in Kızıltepe ilçesi doğumlu Yakup Uçar’ın da olduğu öğrenildi.

Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra medrese eğitimi de alan Uçar, Yeşilli ilçesi Sancar Mahallesi Camisine imam olarak iki ay önce atandığı ve meslek öncesi hizmet içi eğitim seminerine katılmak üzere Denizli’ye gittiği öğrenildi.

Erbani/Korçi Aşiretine mensup, Emin Uçar’ın oğlu olan Yakup Uçar’ın erken vefatı acılı ailesini ve Mardin’deki ilim ehlini adeta yasa boğdu.

Genç din görevlisinin doğduğu Kızıltepe Yamaç Köyüne defnedilmesi bekleniyor.

Red sands accommodation newman, newman australia. Center parcs park eifel last minute deals ! nu hoge kortingen. Hvad er tandemspring hos dropzone denmark ?.