Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Çocukların karışmış olduğu suçların sayısı 600 bini geçti

HÜDA PAR Genel Başkanı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “İstatistiklere göre, geçtiğimiz yıl yani 2022 yılı içerisinde çocukların karışmış olduğu suçların sayısı 600 binin üzerine çıktı. Bir önceki yıla göre yüzde 20 artış yaşanmış. Ne oldu da bizim gençlerimiz bu kadar suça bulaşıyor ve her yıl bir önceki yılı arar duruma geliyoruz.” diye sordu.

HÜDA PAR Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Zekeriya Yapıcıoğlu, dün partisinin 4’üncü olağan kongresine katıldıktan sonra bugün kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Kızıltepe Öğretmen Evi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Yapıcıoğlu, eğitimdeki sorunlara değindi, Adana’da parti binalarına yönelik düzenlenen saldırıya ilişkin son bilgileri paylaştı.

‘EĞİTİM DEVRİMİNE MUHTACIZ’

2023-2024 eğitim-öğretim yılının yakın zamanda başlayacağını hatırlatan Yapıcıoğlu, 4 Eylül’de birinci sınıfların, 11 Eylül’de ise diğer ara sınıfların ders başı yapacaklarını belirtti. Eğitimde sorunların olduğunu ifade eden Yapıcıoğlu, “Eğitim için çok güzel binalar yapıldı, fakat maalesef başta müfredat olmak üzere çok ciddi sorunlarımız var. Eğitim sorunlarından kaynaklı çok farklı bazı sorunlara da memleket boğuşmaya devam ediyor. Son günlerde basına uyuşturucu ile ilgili sıkça haberler yansımaya başladı. Sokaklarda kullanmış olduğu uyuşturucunun etkisiyle kendinden geçmiş gençlerin görüntüsü insanın içini parçalıyor. 14-15 yaşında gençlerimiz katil olmaya başladı veya daha farklı suçlara bulaşmaya başladı. İstatistiklere göre, geçtiğimiz yıl yani 2022 yılı içerisinde çocukların karışmış olduğu suçların sayısı 600 binin üzerine çıktı. Bir önceki yıla göre yüzde 20 artış yaşanmış. Ne oldu da bizim gençlerimiz bu kadar suça bulaşıyor. Ve her yıl bir önceki yılı arar duruma geliyoruz. Mutlaka bunun üzerinde çok düşünmemiz, buna kafa yormamız ve eğitim politikamızı, müfredatımızı gözden geçirmemiz gerekiyor. Tabiri caiz ise bir eğitim devrimine muhtacız.” dedi.

‘ADANA’DAKİ SALDIRIYA İLİŞKİN SOMUT BİR GELİŞME YOK’

Yapıcıoğlu, 23 Temmuz’da HÜDA PAR Adana İl Başkanlığı binasında bıçaklı saldırıya uğrayan İl Başkanı Salih Demir’in yaralandığı, il sekreteri Sacit Pişgin şehit olduğu saldırıyı ilişkin şunları söyledi:

“Bu olay ile ilgili 2 gün önce hem İçişleri Bakanı hem de Adalet Bakanı ile görüştüm. Dosyada gizlilik kararı var, gizlilik kararından dolayı tüm bilgiler paylaşılmıyor. Paylaşılması doğru da değil. Fakat bilgi edindiğimiz kadarıyla, soruşturma devam ediyor ve bu olayın arkasında kimlerin olduğuna dair henüz somut bağ ve belgelere ulaşılmış değil. Araştırmalar devam ediyor, dijital bazı materyaller inceleniyor. Hem kendisinin hem de bazı yakınlarının telefonları, iletişim kurdukları kimler, nerelerde dolaşmışlar onlara bakılıyor. Somut bir gelişme yok, bu vesile ile Adana İl Sekreterimiz ve Mardinli hemşehriniz Sacit kardeşimizi bir kez daha Allah’ta rahmet diliyorum. Bu acı ve menfur bir olaydır, dilerim bir daha kimsenin başına gelmez, hiçbir siyasi parti saldırıya uğramaz. Çok sık karşılaşan bir olay değil. Namaz esnasında bir insanın arkadan yaklaşmak suretiyle hunharca katledilmesi, bıçaklanarak karnının deşilmesi çok acıdır. Mutlaka bu olayın üzerine sonuna kadar gidilmeli ve arkasında kim veya kimler varsa bütün yönleriyle açığa çıkartılmalıdır. Bu bizim talebimizdir,  araştırmalar devam ediyor. İnşallah bütün yönleriyle bu olay aydınlanır. Sebebiyle, yapan kişinin niyetiyle, onu oraya gönderenler varsa kim olduğuyla ilgili bütün karanlık noktalar aydınlanır diye bir beklentimiz var. Biz beklemeye devam edeceğiz.”