Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nusaybin’de AK Parti konvoyuna saldırı

Nusaybin ilçesinde AK Parti Belediye Başkan Adayının konvoyunda bulunan bir araca bir grup genç tarafından saldırı düzenlendi.

Nusaybin ilçesinde AK Parti

Yarın yapılacak seçimler öncesi Nusaybin ilçesinde AK Parti bir araç konvoyu düzenledi.

Şehir merkezinde geçen konvoyda yer alan bir araca bir grup genç tarafından saldırı düzenlendi. Saldırı sonrası AK Parti il başkanı Vahap Alma bir açıklama yaptı.

Alma açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Nusaybin Belediye Başkan adayımız Mehmet Çelik ve teşkilatlarımızın 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında düzenlemiş oldukları araç konvoyuna düzenlenen provokasyona yönelik saldırıyı esefle kınıyoruz.

31 Mart yerel seçim çalışmalarının startının verildiği andan itibaren birlik, beraberlik ve kardeşlik çerçevesi dâhilinde her kesimden insanımızla bir araya gelerek çalışmalarımızı bugüne kadar devam ettirdik. Bugünde birçok partinin yaptığı gibi çalışmalarımızın finalini vermek, teşkilatımızla birlikte sesimizi duyurmak ve vatandaşlarımızı selamlamak amacıyla araç konvoyumuzu düzenledik. Çalışmaların devam ettiği esnada konvoyumuza kendini bilmez birkaç kişi tarafından araçlara zarar verilir nitelikte saldırı düzenlendi. Buda yetmezmiş gibi arkadaşlarımıza küfür ve hakaretler edildi. Bizler hangi aday ve hangi parti olursa olsun çalışmalarını her zaman büyük bir olgunlukla karşılamışızdır. Buna rağmen herhangi bir partiden ilşikilendirmediğimiz şahıslar tarafından konvoyumuza çirkin bir saldırı düzenlenmiştir. 31 Mart yerel seçimlerine gölge düşürmek amacıyla kasıtlı bir şekilde bu eylemi yapan kişileri esefle kınıyor, gerekli hukuki işlemlere başvurduğumuzu da belirtmek istiyoruz.”