Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eczacılar basınla buluştu

Mardin-Şırnak Eczacı Odası ’14 Mayıs Bilimsel Eczacılığın 185. Yılı’ dolayısıyla Mardin basınıyla buluştu.

Mardin-Şırnak Eczacı Odası '14

Mardin-Şırnak Eczacı Odası Konferans Salonunda düzenlenen kahvaltıya yerel ve ulusal basından gazeteciler katıldı. Kahvaltı programında konuşan Mardin-Şırnak Eczacı Odası Yönetim Kurulu Oda Başkanı Uzman Eczacı Fatih Oral, tüm gazetecilere programa katıldıkları için teşekkür etti.

Eczacıların, sağlığın bedenen, ruhen ve sosyal yönden iyilik hali olmasını kendine görev edinmiş bir mesleğin mensupları olduğunu kaydeden Oral, “Yaklaşık 5000 yıllık tarihe sahip olan eczacılık mesleğimiz, ilaç hazırlama, muhafaza etme, uygulama sanatı olup, hastalar için farmasötik ürünler sağlamaya, onları geliştirmeye odaklanmıştır. Eczacılar, başka hiçbir meslek tarafından taklit edilemeyen bilgi ve becerilere sahiptir. Sanat, bilim ve teknolojiyi birleştirerek sanatlarını icra eden, yani ilaç üreten eczacılar, doğal, fiziksel ve tıbbi alanda iyi eğitimli eşsiz profesyonellerdir.” dedi

Oral, Türkiye’de 56 bölge eczacı odası, 29 bini aşkın eczane, sanayide, akademide ve kamuda 50 bini aşkın eczacıyla sağlık hizmeti verdiklerini söyledi.

Oral, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Bölge odamız kapsamında bulunan Mardin’de 254, Şırnak’ta 117 eczanemizde ve toplamda 537 üyemizle her zaman ve her koşulda vatandaşlarımızın yanındayız. Yaşadığımız her sorunda, vatandaşlarımızla doğru bilgi paylaşmamız gereken her durumda yanımızda olan; toplum sağlığı konusunda yol arkadaşlarımız olan basın emekçilerine sizlerin şahsında bir kez daha teşekkür ediyoruz. Mesleğimizi daha iyi koşullarda icra edeceğimiz, sağlığa ve ilaca erişimin daha kolay olacağı, bilimsel eczacılığın gelişiminin hızlanacağı günler diliyoruz.”

Program, kahvaltının ardından çay sohbetiyle sona erdi.