Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremzede yetim çocuklar sevindirildi

Ramazan Bayramı dolayısıyla yetim,

Ramazan Bayramı dolayısıyla yetim, öksüz ve depremzede 3 bin 500 çocuğa hediye dağıtıldı, çeşitli etkinlikle doyasıya eğlendirildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’da, ‘Bayram Seninle Güzel’ projesiyle Ramazan Bayramı dolayısıyla, 3 bin 500 çocuğa hediye dağıtıldı. HELP Yetim İnsani Yardım Organizasyonu, İlim ve Medeniyet Derneği, Dicle İlim İrfan Gençlik ve Yardımlaşma Derneği, Uluslararası Sosyal Medya Derneği, Uluslararası Sosyal Medya Kullanıcıları Derneği, Gezgin Çocuk Atölyesi ve İlim ve Medeniyet Topluluğu tarafından düzenlenen organizasyonda, çeşitli etkinlikler de düzenlendi.

6 Şubat tarihinden bu yana deprem bölgesinde çeşitli yardım faaliyetlerini yürüttüklerini belirten HELP Yetim İnsani Yardım Organizasyonu Başkanı Cahit Ataş, “HELP Yetim, yapılan bağışlar neticesinde deprem bölgesi Adıyaman’da çocuklarla bir araya geldi. Gerçekleştirilen etkinlikte depremde yakınlarını kaybeden çocuklar, ‘Bayram Seninle Güzel’ etkinliğinde buluştu. Düzenlenen etkinlikte Nasrettin Hoca, Keloğlan gibi maskot ve animasyon gösterileri gerçekleştirildi, ilahi dinletisi yapıldı, yüz boyama ile çeşitli oyunlar oynandı ve akabinde etkinliğe katılan çocuklar ve yakınlarıyla birlikte iftar yapıldı. Çocuklarla geçirilen eğlenceli vakitlerin ardından çocuklara bayramı mutlu geçirmeleri vesilesiyle bayramlık dağıtıldı. Dağıtım organizasyonunda yaş gruplarına göre her çocuk için özel olarak hazırlanan 350 yetim çocuğa harçlık ve bayramlık paketi, 2500’ün üzerinde çocuğa bayram şekerlemesi, oyuncak, eğitim seti ve çerez paketi, içinde şal, parfüm, lokum, kahve, çikolata ve çerezlerden oluşan 500 anneye bayram paketi çadır kent ziyaretlerinde dağıtıldı” dedi.