Son Dakika Haberler

Mardin’de “Ramazan” denetimleri başladı

Mardin’de “Ramazan” denetimleri başladı
Okunma : 26 views Yorum Yap

Mardin Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Ramazan ayı alışverişi nedeniyle denetimlerini sıklaştırdı. Hâl, market, kasap ve semt pazarlarında fiyat denetimi terazi ölçümleme kontrolü, raf-kasa fiyat kontrolü ve son kullanma tarihi (SKT) denetimi yaptı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı vatandaşların güvenli alışveriş yapmaları için denetimlerine devam ediyor. Ekipler Ramazan ayı arifesinde semt pazarları, market ve kasap fırınlarda denetimlerini gerçekleştirdi. Raf-kasa, hijyen ve fiyat kontrolü ile ürünlerin son kullanma tarihlerinin kontrollerini yapan ekipler, vatandaşların gıdalara, daha güvenli, sağlıklı ve güvenilir şekilde ulaşmasını sağlamaya çalışıyor.

ARTAN FİYATLARA TEPKİ VAR

Ramazan alışverişine çıkan vatandaşlar ise, adeta yangın yerine dönen ürün fiyatlarına karşı tepkilerini dile getiriyor. Ramazana günler kala et ve ekmek fiyatlarının zamlanmasının ardından; Üç gün önce 15 liradan satılan patlıcanın 25 liraya, 12 liradan sayılan domatesin 18 liraya, Çarlistıon biberin 20 liradan 29 liraya, 12 liraya satılan Golden Elmanın ise 17 liraya fırlaması tepkilere neden oldu.

Akçakalede küçükbaş hayvan alım satımı. Hummerjagt og rib sejlads med intoblue. De beste sunweb kefalonia last minute deals.