Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremde hayatını kaybedenlere dua edildi, gıyabi cenaze namazı kılındı

MARDİN merkez Artuklu ilçesinde,

MARDİN merkez Artuklu ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma sebep olan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşalar için gıyabi cenaze namazı kılındı, dua ve istiğfarda bulunuldu.

İTTİHADUL ULEMA ve Peygamber Sevdalıları Vakfı öncülüğünde Artuklu 15 Temmuz Şehitler Parkı Şakir Nuhoğlu Camii avlusunda kılınan gıyabi cenaze namazına, vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Program öncesi bir konuşma yapan İmam-Hatip Muhammed Arasan, yaşanan depremin büyüklüğüne dikkat çekerek birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Arasan, “Kelimelerin anlamını yitirdiği bir yerdeyiz. Küçük acılar için çok şey söylenebilir,  ama böylesi büyük acılar bizi sukuta davet eder. Bugün taziye günüdür, teselli günüdür, umutları yeniden yeşertme günüdür, kardeşlik ve dayanışma gündür. Maraş’ta, Hatay’da, Adıyaman’da, Antep’te, Malatya’da toprağımız sarsıldı, fakat aziz milletimiz sarsılmadı, sarsılmayacak inşallah. Bugün manevi yaralara merhem olmak için cami avlusunda toplandık. Gıyabi cenaze namazı kılıp dua edeceğiz. Rabbim, depremde vefat eden kardeşlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar ihsan etsin.” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından İTTİHADUL ULEMA Temsilcisi Fesih Memiş, gıyabi cenaze namazı kıldırıp dua etti.

Hitbet güncel giriş.