Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dargeçit doğalgaza kavuştu

Mardin Valisi ve Büyükşehir

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Dargeçit ilçesinin doğalgaza kavuşması nedeniyle düzenlenen “Doğalgaz Meşale Yakma” törenine katıldı.

Törene, Vali Mahmut Demirtaş, Dargeçit Kaymakamı Ömer Özbay, Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Murat Süzen, Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, Akmercan Doğalgaz Bölge Müdürü Abdurrahman Tuncer, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Beşir Kılıç ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Vali Mahmut Demirtaş, “Doğalgazın ilçemize gelmesi için belediye başkanımızın çok büyük bir emeği var. Gece demedi, gündüz demedi ciddi bir çaba sarf etti. Bu sesi, Cumhurbaşkanımız ve Enerji Bakanımız duyarak Dargeçit’e verdikleri sözü yerine getirdiler. En geç ikinci ayda tüm vatandaşlarımız konutlarında ve işyerlerinde doğalgazlarını çok rahat bir şekilde açıp yakabilecekler.” dedi.

Türkiye’nin enerjide geldiği noktaya dikkat çeken Vali Demirtaş, “Küçük bir tüp almak için bir hafta, 10 gün sırada beklerdik.  Ama bugün doğalgaz evlerimizde olacak. Daha ucuza yakacağız, daha temiz ve konforlu olacak. ” diye konuştu.

Doğalgazın ilçeye hayırlı olmasını dileyen Vali Demirtaş, emeği geçenlere tek tek teşekkür etti.

Doğalgazın Dargeçit için bir hayal olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy ise doğalgazın ilçeye gelmesi için kendilerine büyük destekleri olan Vali Demirtaş’a ilçe halkı adına teşekkür etti.

Aksoy, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Seçim vaatlerimin arasına doğalgazı yazdığımda birçok arkadaşım bunun büyük mesele olduğunu söyleyerek çıkarmamı söylediler. Bu millete hizmete hizmet etmek için bu işe girdik. Zoru başarmazsak göreve gelmemizin de bir anlamının olmayacağını ifade ettik. Güçlü bir hükümetimiz var. Sayın Cumhurbaşkanımız destekleri olacak. Ve doğalgazın vaatlerimizin arasında kalacak dedik.”

Yapılan konuşmaların ardından, doğalgaz açılışının yapılmasını temsil eden meşale yakıldı.