Son Dakika Haberler

Cumhuriyetle yaşıt çınarlar unutulmadı 

Cumhuriyetle yaşıt çınarlar unutulmadı 
Okunma : 18 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde ‘Evde Sağlık Hizmeti’ alan 100 yaşını aşmış hastalar, evlerinde ziyaret edilerek sağlık durumları gözden geçirildi.  

Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Serdar Kalkan, hastane yönetimi ile beraber, Cumhuriyetin 100’üncü yılında ‘Evde Sağlık Hizmetleri Birimi’nden sağlık hizmeti alan 100 yaşını aşmış hastaları evlerinde ziyaret etti. Sağlık durumları gözden geçiren Başhekim Kalkan, sağlık durumları hakkında ilgili birim ekibinden bilgi aldı. Ziyaretlerde hastalarla yakından ilgilenen Kalkan, aile bireyleriyle bir süre sohbet ederek taleplerini dinledi.

Ziyarete ilişkin açıklama yapan Kalkan, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında atalarımızın emaneti olan yaşlı dedelerimizi ve nenelerimizi ziyaret ederek ellerini öptük. İhtiyaçlarını sorduk, sağlık durumlarını kendi gözümüzle yerinde görmek istedik.” dedi.

Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanan hasta ve hasta yakınları ise bu tür ziyaretlerin kendilerini mutlu ettiğini, moral bulduklarını, verilen sağlık hizmetlerinden memnun olduklarını dile getirerek, Başhekim ve hastane yönetimi ile evde sağlık ekibine teşekkür ettiler.

Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Serdar Kalkan, hastane yönetimi ile birlikte evde hasta ziyaretlerinin devam edeceğini belirterek tüm hastalara acil şifalar diledi.

 

Kuzey amerika ülkesi meksika’yı alt üst eden ovidio guzman lopez’in abd’ye teslim süreci tamamlandı. вижение. سید جواد ساداتی نژاد.