Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Milletvekili Adayı Kılıç’tan “Seçim Güvenliği” açıklaması

CHP Mardin Milletvekili Aday

CHP Mardin Milletvekili Aday Adayı Nurettin Kılıç, 14 Mayıs’ta yapılacak 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde, seçim güvenliği ile ilgili Mardin İpekyolu Gazetesine açıklamalarda bulundu. Kılıç, “Halkımız müsterih olsun, sandıklar güvende, gönül rahatlığı ile oylarını kullansınlar.” dedi.

Yaklaşık bir aydır sahada seçim çalışması yürüttüklerini, seçmenlerin secim güvenliği ile ilgili endişelerini kendilerine aktardığını belirten Kılıç, şöyle konuştu:

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, İstanbul seçimlerinde almamız gereken dersleri aldık, sandıklara sahip çıkacağız. Halkımız sandıklara gidip oylarını kullansınlar, bizler de halkımızın iradesinin koruyucusu olacağız. Halkımızı Pazar günü yapılacak seçimlerde oy kullanmaya davet ediyoruz. Muhakkak seçime katılsınlar, iradelerini yerine getirsinler. Mardin’de yüzde 15’e yakın seçmen, ilk defa oy kullanacaklar. Bu çok önemli bir oran, bu sayı ile bir vekil çıkarabiliyoruz. Halkın arasında dolaşırken kime oy vereceklerinden ziyade kime oy verilirse verilsin o oyun korunması, oya sahip çıkılması ve iradesinin sandığa yansıtılmasıdır.  Bir kez daha sizin aracılığınızla seçmenlere sesleniyoruz: Seçim, sandıklar güvende, müsterih olsunlar, Cumhuriyet Halk Partisi Mardin İl Örgütü olarak, sanıklara sahip çıkacağız. Milletvekili adayı ve bir avukat olarak sandıkları koruyacağız.”