Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çevre dostu çocuklar çöp ve atık topladı

Çocuklara eşlik eden Kızıltepe

Çocuklara eşlik eden Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, “Çocuklarımız çevre konusunda çok duyarlılar. İnşallah büyüklere de bu bilinci aşılayıp gelecek nesillere temiz bir Kızıltepe bırakacağız.” dedi.

Çocuklarda çevre bilinci oluşturmak ve çevreyi temiz tutmanın önemine değinmek amacıyla Kızıltepe Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yürütülecek bir protokole imza atıldı.

Protokol ile çocuklarda çevre bilinci oluşturmak, çevremizi temiz tutmanın önemini kavratmak, çevreyi temiz tutmayı kalıcı bir davranış haline getirmek, doğayı korumanın önemini kavratmak amaçlanıyor.

Öğrencilere; çevre bilinci konusunda eğitim vermek, çöp toplama faaliyeti ile rol model oluşturmak, yapılacak eğitim faaliyetleriyle temizliğin sağlık açısından önemini anlatmak, yaşam alanlarının ortak olduğunu ve korunması gerektiğini öğretmek, katı atıkların çevreye verdiği zarar konusunda bilgi vermek amacıyla birtakım seminerler verilecek.

Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevli personeller tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği okullarda haftanın bir günü bir ders saati (40 dakika) “Çocuklarda Çevre Bilinci Oluşturmak ve Çevreyi Temiz Tutmanın Önemi” konulu seminer de verilecek.

İlk belirlenen okul 23 Nisan İlköğretim Okulu oldu. 23 Nisan İlköğretim Okulu öğrencilerine çevre bilincini aşılamak ve çevre temizliğinin önemini öğretmek amacıyla birtakım seminerler verildi. Ardından çöp toplama faaliyeti ile rol model oluşturmak amacıyla da 23 Nisan ilköğretim okulunun bulunduğu yerden Cumhuriyet Meydanı’na kadar Kaymakam/Belediye Başkan V. Fatih Cıdıroğlu’nun da katılımıyla çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlik sonrası gazetecilere açıklamada bulunana Kaymakam Fatih Cıdıroğlu, “Bugün 23 Nisan İlkokulu öğrencilerimizle birlikte çöp toplama etkinliği yaparak yerlere çöp atılmamasına dikkat çektik. Çevreyi temiz tutma ve bu bilinci aşılama noktasında yapacağımız etkinliklere farklı okullarda devam ettireceğiz. İnşallah halkımıza yere çöp atmama bilincini aşılayıp gelecek nesillere temiz bir Kızıltepe bırakacağız.” dedi.

 

Kavbet güncel giriş.