Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bu kez yakacak yardımında bulundular

Mardin’de Hacı Suphiye Bölünmez

Mardin’de Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, soğuk kış günlerinin başlamasıyla ihtiyaç sahiplerine odun ve kömür dağıttı.

Merkez Artuklu ilçesindeki Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu, Çorbada Tuz ve Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) projeleri kapsamında yetim, muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımında bulundu.

Düzenli olarak yardımlarını sürdüren Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu; öğrenci, veli ve öğretmenlerinin bağışlarını bu sefer yakacak yardımına ihtiyaç duyan yetim ve muhtaç ailelere odun ve kömür yardımı olarak ulaştırdı. Yardımların dağıtımına ÇEDES projesinde yer alan İbrahim Halil Camii İmam Hatibi Abdülkadir Dündar, okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri Abdurrahim Ortaç ile Fatih Akman ve öğrenciler katıldı.

Çalışmada üç aylık faaliyet raporunu da paylaşan Sosyal Yardım Projeleri koordinatörü Fatih Akman, bugün 5 aileye odun ve kömür yardımında bulunduklarını söyledi. Faaliyet raporlarını da paylaşan Akman, 3 aylık süreçte 120.000 TL nakdi bağış ve 100’ü aşkın aileye de gıda, kırmızı et paketi ve ayni yardım ulaştırdıklarını, her ay düzenli olarak yetim veya öksüz öğrencilere burs verdiklerini belirtti. Bağışlar geldiği müddetçe öğrencileri ile beraber yardım çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Akman, katkı sunan velilere ve hayırseverlere de teşekkür etti.