Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aslan Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı başvurusunu yaptı

Kızıltepe ilçesinin tanınmış simalarından

Kızıltepe ilçesinin tanınmış simalarından biri olan Sabri Aslan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

İngilizce akademiyi başarı ile tamamlayan, İnşaat teknikeri ve eski eğitimcilerden biri olan girişimciliği ve üreticiliği ile bilinen Sabri Aslan, HÜDA PAR’dan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı oldu. Aslan, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Mardin il başkanı İsmail Çevik’ e adaylık başvurusunu yapan Aslan, 2023 Seçimlerinde HÜDA PAR’a yapılan faşist ve ırkçı saldırılara tepki olarak 2024 yerel seçimlerinde HÜDA PAR’dan Mardin büyükşehir belediye başkan adaylığı için başvuru dilekçesini verdiğini belirterek Mardin için hayırlı olması temennisinde bulundu.

1978 Kızıltepe ilçesi Ğurs vadisinde yer alan Uluköy doğumlu ve Alişer aşiretine mensup olan Sabri Aslan, Kızıltepe Endüstri meslek lisesinden mezun olup, Dicle üniversitesi inşaat teknikerliği, İngilizce akademisini okudu. 3 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra, Ğurs vadisinin kalkınması için yenilikçi girişimlerde bulunarak vadide tesislerin öncüsü ve kurcusu olarak bölgenin ekonomisine katkı sundu.