Son Dakika Haberler

Kaymakam Çam, Yeni Mahalle sakinleriyle iftarda buluştu

Kaymakam Çam, Yeni Mahalle sakinleriyle iftarda buluştu
Okunma : 37 views Yorum Yap

“Kızıltepe’de İftar Bir Başka Güzel” sloganıyla düzenlenen mahalle iftarlarının ikincisi, Yeni Mahalle’deki Cumhuriyet Meydanı’nda verildi.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde belediye ve kaymakamlık tarafından organize edilen mahalle iftarlarının ikincisi Yeni Mahalle’de verildi.

İftar programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Hep birlikte dualar edilip oruçlar açıldı. İftar yemeğinin ardından konuklara Muzaffer Gürler ilahi konseri verdi, semazen gösterimi sunuldu.

İftar programına katılan çocuklar da unutulmadı. Palyaço, Hacivat-Karagöz gösterimlerini büyük bir ilgiyle izleyen çocuklara pamuk şeker ve dondurma gibi ikramlarda bulunuldu.

Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan iftar masalarını tek tek dolaşan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, mahallenin sorun ve taleplerini dinledi, hayırlı iftarla dileklerinde bulundu.

İftar programına katılan vatandaşlara teşekkür eden Kaymakam Çam, şöyle dedi:

“Bu yıl merkez 18 mahallemizde mahalle iftarları düzenlemeye karar verdik. Bunların ilkini dün akşam Koçhisar Mahallesinde Turgut Özal Taziye Evi yanı park alanında verdik. Bugün de Yeni Mahallemizde Cumhuriyet Meydanı’ndayız. Daha sonraki süreçte diğer mahallelerimizde de iftar programlarımız olacak. Katılımlarından dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ramazan paylaşmaktır, berekettir, rahmettir. Hayırlı ramazanlar diliyorum.”

İftar programa, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Deniz Çezik, İlçe Emniyet Müdürü Cenk Gedik, İlçe Müftüsü Mahsun Taşçı, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bilen, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve iftarı üstlenen Mardin Spor Başkanı Nasır Duyan katıldı.

Koç. 2023 online app | powered by online app. Umut kervanı nusaybin depremzedeler yararına kermes düzenledi.